Cuma , Haziran 22 2018

Mardin’de Bulunan PKK Tünelinin Nereye Çıktığını Gören Polis Bile Şaştı Kaldı!


Mardin’de PKK’lı teröristlerin Suriye’ye geçiş yolu olarak kullandıkları tünel bulundu. Tünelin kanalizasyona çıktığını gören polisler de şaştı kaldı. 

Mardin’in Zeynel Abidin Mahallesi’ndeki Kanika Mezarlığı’nda PKK’lı teröristler tarafından kazılan tünel bulundu. Aynı mahallede geçtiğimiz yıl teröristler çukur kazıp, barikat kurmuş ve saldırılar gerçekleştirmişti. 

KANALİZASYONA KADAR KAZMIŞLAR
Güvenlik güçleri tarafından bulunan tünelde yapılan incelemelerde, tünelin mezarlık içerisinden geçerek Suriye sınırına uzandığı ve kanalizasyon hattına bağlandığı tespit edildi. Söz konusu kanalizasyon hattı ise sınırdaki mayınlı bölgeye çıkıyor. 

GEÇİŞ YOLU OLARAK KULLANIYORLAR
Terör örgütünün bu tüneli geçiş yolu olarak kullandığını değerlendiren güvenlik güçleri, tünelden silah, mühimmat ve uyuşturucu geçirildiğini de düşünüyor. Mardin’in Nusaybin ilçesinde PKK/KCK, PYD/YPG terör örgütü mensupları tarafından ilçeye terörist ve malzeme aktarmak için kazılan 400 metre uzunluğunda tünel de 3 Kasım 2016’da bulunmuştu. O tünel de sınırı 50 metre kadar geçiyordu. 

 

About

Check Also

Hakkari’de Şehit Düşen Askerin Babası Acı Habere Dayanamadı

Hakkari Çukurca’da PKK’lı teröristler tarafından düzenlenen güdümlü füze saldırısında şehit olan Topçu Onbaşı Abdülselam halatın …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir