Cuma , Ağustos 3 2018

MEB’den Öğrencilere Büyük Müjde: “Hiçbir Öğrenci Üzülmeyecek”


Milli Eğitim Bakanlığı bir açıklama yaparak lise tercihlerinde hiçbir öğrencinin üzülmeyeceğini Anadolu Lisesi isteyen öğrencilerin mutlaka Anadolu Lisesi’ne yerleşeceğini ve kontenjanları artırılacağını söyledi. MEB tarafından yapılan açıklamada gerekirse ikili eğitime geçileceği ile belirtildi.

Binlerce öğrenci geçtiğimiz dönemlerde liselere Geçiş Sistemi’nde hiçbir yere yerleşmemiş ve bu durum kamuoyu tarafından büyük tepki çekmişti. Sözcü Gazetesinde yer alan bir habere göre bir bakanlık yetkilisi ilerleyen dönemde öğrencilerin 4 tercih hakkı daha olduğuna dikkat çekti. Bakanlık yetkilisi tarafından yapılan açıklamada öğrencilerin tercih yaparken çok dikkatli ve doğru davranması gerektiğini belirterek, özellikle rehber öğretmenlerin bu konuda öğrencilere destek vermesi gerektiğini söyledi.

“HİÇ BİR ÖĞRENCİ ÜZÜLMEYECEK”

Milli Eğitim Bakanlığı yetkilisi tarafından yapılan açıklamada liselere Geçiş Sistemi’nde Bu yıl hiç bir öğrencinin üzülmeyeceğine dikkat çekildi. Daha önce yaşanan sorunların yaşanmaması için bu yıl öğrencilere 4 tercih hakkı daha verildiğine işaret eden bakanlık yetkilisi,  bu 4 tercih döneminde de öğrencilerin istediği bir lise türüne yerleşmemesi durumunda yine öğrencileri üzme yiyeceklerini söyledi. Bakanlık yetkilisi Anadolu Lisesi’ni isteyen bir öğrenci yerleştirilmesi Anadolu Lisesi kontenjanları artırılacağını belirterek,  gerekirse ikili eğitime geçileceğini Ama mutlaka öğrencileri istedikleri okula yerleştireceklerini dile getirdi. Geçtiğimiz yıllarda liselere Geçiş Sistemi’nde binlerce öğrenci hiçbir yere yerleştirilmemiş ve kamuoyunda bu durum büyük tepki çekmişti. Milli eğitim bakanlığı Yeni dönemde aynı sorunların yaşanmaması için büyük çaba sarf ettiklerini açıkladı.

About admin

Check Also

Nurten Öğretmen, Başarısıyla Umutlarımızı Perçinledi

Samsun’a bağlı Ayvacık ilçesinde bulunan Ayvacık Anaokulu Müdürü Nurten Akkuş (33), uluslararası bir vakfın düzenlediği …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir