Çarşamba , Temmuz 18 2018

Meclis’te Deniz Gezmiş Gerilimi! “Asan Sizsiniz Savunan Sizsiniz”


Ünlü spor yorumcusu Rıdvan Dilmen’in Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı parkasız Deniz Gezmiş’e benzetmesi Meclis’e de taşındı. Konu ise uzayınca AK Partili ve CHP’li milletvekilleri arasında gerginlik yaşandı. İşte detaylar…

Spor yorumcusu Rıdvan Dilmen, geçtiğimiz günlerde Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı parkasız Deniz Gezmiş olarak gördüğünü açıklamış ve çok fazla tepkiler almıştı. Rıdvan Dilmen’in bu sözleri ise bütçe görüşmelerinin yapıldığı Meclis’e taşındı. Meclis’te ise AK Partili ve CHP’li milletvekilleri arasında bu konuda bir gerginlik yaşandı ve duruma Meclis Başkanı İsmail Kahraman müdahale etmek zorunda kaldı.

ASAN SİZSİNİZ SAVUNAN SİZSİNİZ 

Rıdvan Dilmen’in Cumhurbaşkanı Erdoğan için söylediklerini dile getiren AK Parti milletvekili Bülent Tulun, “Deniz Gezmiş kahraman da Tayyip Erdoğan’a benzetilmez de o zaman niye astınız bu adamı? Asan sizsiniz, savunan sizsiniz! 28 CHP vekili Deniz Gezmiş’in asılmasına ‘evet’ demeseydi belki bugün vekilinizdi. Hem asacaksın hem sahip çıkacaksın! Ama cibilliyet meselesi” ifadelerini kullandı. 
Tulun’un bu sözlerine ise CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel yanıt verdi ve “Elbette Deniz Gezmiş bu grubun onurudur. Elbette bizde milletvekili olurdu” ifadelerine yer verdi. 

ONU İDOL KABUL EDEBİLİRSİNİZ

Yaşanılan bu gerginliğe ise Meclis Başkanı İsmail Kahraman müdahale etti ve Deniz Gezmiş’e idam hükmünü yargının verdiğini hatırlattı. İdam edilmesi yönünde CHP ve Adalet Partililerin de oy kullandığını söyleyen Kahraman,  “Onu ideal ve idol kabul edebilirsiniz. Onu haksız gören ve idam eden, idam hükmünü veren Türkiye Cumhuriyeti muhakemesidir. Cumhuriyet Halk Partili olsun, Adalet Partili olsun milletvekillerinden ‘evet’ diyenler vardır. Bunun savcısı vardır, ön tahkikatı vardır. Bu mevzuyu eşeleyip de bir kişiyi aklamak gibi bir hadiseye dökmeyiniz. Bu sefer ölen bir kişi hakkında menfi durumları ortaya çıkar.” dedi.
 

About

Check Also

TBMM’de İlk Oturumu ve Yemin Törenini Deniz Baykal Yönetecek

Rahatsızlığı nedeniyle bir süredir siyasetten uzak falan ancak 24 Haziran seçimlerinde bir kez daha Antalya …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir