Pazartesi , Haziran 25 2018

Mehmetçiğin Terörle Mücadelesi! Askerin Kaskında Kalan Kurşun İzi Her Şeyi Anlatıyor


Mehmetçiğin Türkiye’nin dört bir yanında olduğu gibi Tunceli’de de terörle mücadelesi devam ediyor. Tunceli’de devam eden operasyonlar kapsamında çıkan bir çatışmada askerin kaskında kalan kurşun izi çatışmaların şiddetini en iyi şekilde gözler önüne seriyor.

Türk Silahlı Kuvvetlerince Türkiye’nin dört bir yanında devam eden terörle mücadele operasyonlarında PKK’lı teröristlere göz açtırılmıyor. Mehmetçik her koşulda terörle mücadelesine devam ederken Tunceli’de operasyon sırasında çıkan çatışmada askerin kaskına isabet eden kurşun ve kaskta kalan izi çatışmaların şiddetini de gözler önüne sermiş oldu.

TUNCELİ PÜLÜMÜR OPERASYONU

Alınan bilgilere göre, 27 Kasım 2017 tarihinde Tunceli’nin Pülümür ilçesi kırsalında MİT, Jandarma ve Özel Harekat Timlerinin oluşturduğu güvenlik birimleri tarafından terör örgütü PKK’ya yönelik olarak gerçekleştirilen operasyonda terör suçlarından arananlar listesinde adı geçen ve başına tam 600 bin lira ödül konan turuncu listedeki PKK’lı ‘Serdem’ kod adlı Bilal Serhat Sarıdaş isimli terörist ile ‘Serya Gever’ kod adlı Özlem Çiftçi isimli teröristte dahil olmak üzere 4 PKK’lı teröristin etkisiz hale getirildiği öğrenildi.

MEHMETÇİĞİN KASKINDA KALAN KURŞUN İZİ

Güvenlik birimleri tarafından gerçekleştirilen ve 4 teröristin etkisiz hale getirildiği operasyonla ilgili gelen bilgilerde, 21 Kalaşnikof, 20 bin mermi, 10 EYP, 1 roketatar ve çok sayıda yaşamsal malzeme ele geçirildiği belirtildi. Operasyon sırasında çıkan çatışmada yaşananları en iyi yansıtan ise bir Mehmetçiğin kaskına isabet eden kurşun izi oldu.
 

About

Check Also

Hakkari’de Şehit Düşen Askerin Babası Acı Habere Dayanamadı

Hakkari Çukurca’da PKK’lı teröristler tarafından düzenlenen güdümlü füze saldırısında şehit olan Topçu Onbaşı Abdülselam halatın …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir