Pazartesi , Temmuz 16 2018

Meral Akşener Bahçeli’yi Sert Sözlerle Eleştirdi


İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, kendilerine CHP ve HDP ile ittifak yapması yönünde tavsiyede bulunan MHP lideri Devlet Bahçeli’yi sert sözlerle eleştirdi ve “ Bahçeli bize tavsiye verecek konumda değil” dedi. İşte detaylar…

Partisinin il başkanlıklarının açılışlarına devam eden ve Türkiye’yi karış karış gezmeye devam eden İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Uşak’ta yapılan il başkanlığının açılışına katıldı. Burada bir açıklama yapan Meral Akşener, cesur insanlar sayesinde İYİ Parti’yi kurduklarını belirtti ve tabanda önemli bir örgütlenme içerisinde olduklarını söyledi. Hafta sonunda ise 25’inci il başkanlıklarının açılışını yapacaklarını partililerine müjdeledi. 

DEVLET BAHÇELİ’YE SERT SÖZLER

AK Parti ile MHP’nin hazırlandığı ittifak hakkında da açıklamalarda bulunan İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Bahçeli’nin seçime zaman olmasına rağmen acele etmesinin şaşırtıcı olduğunu söyledi. 

Bunun yanı sıra MHP lideri Devlet Bahçeli’nin kendilerine CHP ve HDP ile ittifak yapma çağrısında bulunmasına da cevap veren Meral Akşener, Bahçeli’yi sert sözlerle eleştirdi ve “Benim öngörüm 15 Temmuz 2018’de seçim olacak, seçime süre varken MHP Genel Başkanı’nın AK Parti ile iş birliği arayışına girmesi şaşırtıcı. Sayın Bahçeli’nin İYİ Parti’yi HDP ve CHP ile yan yana getiren bir tavsiyesi var. Sayın Bahçeli bize tavsiye verecek konumda değil, siyasette nezakete, zerafete ihtiyaç var. Bahçeli’nin bizimle ilgili yorumlar yapmasını doğru bulmuyorum” ifadelerini kullandı.   
 

About

Check Also

TBMM’de İlk Oturumu ve Yemin Törenini Deniz Baykal Yönetecek

Rahatsızlığı nedeniyle bir süredir siyasetten uzak falan ancak 24 Haziran seçimlerinde bir kez daha Antalya …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir