Pazartesi , Haziran 25 2018

Meral Akşener, Engelliler İçin Kamera Karşısına Geçti


İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, ‘3 Aralık Dünya Engelliler Günü’ münasebetiyle kurmaylarıyla birlikte kamera karşısına geçerek klip çekti.

Engelliler adına toplumda farkındalık yaratmak maksadıyla kamera karşısına geçen ve kurmaylarıyla birlikte klip çektiren Akşener’in klibi, sosyal medyada da geniş yankı uyandırdı.

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, engelliler için çektirdiği klipte işaret dili kullanarak ‘Yaşam engelsiz olacak’ mesajını topluma verdi.

İYİ Partinin resmi facebook hesabında ise engelliler için çekilen kliple ilgili şu değerlendirme yapıldı;

“Ülkemizdeki engelli vatandaşlarımızın eğitim hakları, çalışmaları ve sosyal hayat içerisinde yer almaları günümüzde maalesef engellenmektedir. Biz, İYİ Parti olarak engelli vatandaşlarımızı evlerine hapsetmeye çalışan sorunlu kafaları, asıl engelli olarak görüyoruz. İYİ Parti, engelli vatandaşlarımıza yönelik bir takım öncelikli haklar tanıyarak onları, mahkum edildikleri ev hapsinden kurtarmaya çalışmaktadır. İYİ Partinin, engelli vatandaşlarımıza yönelik sunduğu imkanlar arasında hak ve özgürlüklerden herkes gibi eşit yararlanmak, kendilerine yönelik sunulan hizmetlere rahat ulaşmalarını sağlamak, kendi kendilerine yeterek üretken üretken bireyler olmalarını sağlamak yer almaktadır.”

iyi-parti-2-001.jpg

About

Check Also

Hakkari’de Şehit Düşen Askerin Babası Acı Habere Dayanamadı

Hakkari Çukurca’da PKK’lı teröristler tarafından düzenlenen güdümlü füze saldırısında şehit olan Topçu Onbaşı Abdülselam halatın …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir