Pazartesi , Haziran 25 2018

Meral Akşener Son Noktayı Koydu! CHP İle İttifak Yapılacak Mı?


İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, CHP genel başkan yardımcılarının kendilerini ziyaretleri ile ilgili olarak açıklamalarda bulundu ve Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde ittifak yapıp yapmayacakları konusunda net tavrını ortaya koydu. İşte detaylar…

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Adana’da partisinin il kongresine katılım gösterdi ve burada partililerine seslendi. Cumhurbaşkanlığı seçimleri için çalışmalarının devam ettiğini belirten Akşener, hiçbir parti ile asla gizli görüşmeler içerisinde olmadıklarını dile getirdi ve siyasette de gayet saygılı bir dil kullandıklarını söyledi. MHP-AKP ve BBP ittifakına ise kendilerinin saygı duyduğunu herhangi bir eleştirinin saygısızlık olacağını belirterek bu konulara çok fazla girmediklerini söyledi. 

İTTİFAK YOK

CHP genel başkan yardımcılarının kendilerine yapmış olduğu ziyarete ilişkin de açıklamalarda bulunan Meral Akşener, CHP’li heyet ile sadece Cumhurbaşkanlığı seçiminde sandık güvenliği ve seçim güvenliği için görüşmelerde bulunduğunu belirtti ve ittifak ile ilgili olarak bir şey konuşmadıklarını söyledi. Bütün partilerin seçime kendi adayları ile gireceğini de belirten Akşener, “Sandık güvenliğini ve bu güvenlik konusunda hassasiyetle durulması gerektiğini konuştuk. İttifak konuşmadık. Cumhuriyet Halk Partisi de kendi adayını çıkaracak, İYİ Parti de kendi adayını çıkaracak. Orada bir sorun yok. İYİ Parti’liler şu anda sandıkları için eğitiliyor. Kendi hakkını savunamayan milletin hakkını savunamaz. Onun için sandıklara sahip çıkacağız. Biz sandığa sahip çıkacağız. Sandık kurulları ağırlıklı olarak kadınlardan olacak. Açık açık, İYİ Parti’li kadınlara söylüyorum, kanunsuzluk, uygunsuzluk yapanların kafasını yolabilirsiniz. Arkanızda ben varım.” dedi.
 

About

Check Also

Bekir Bozdağ Açıkladı! OHAL 3 Ay Daha Uzatılıyor

Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Bekir Bozdağ, Bakanlar Kurulu sonrasında açıklamalarda bulundu ve OHAL’in 3 …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir