Cumartesi , Ağustos 4 2018

Meral Akşener’de Cumhurbaşkanı Erdoğan’a FETÖ Desteği


İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener parti kurmayları ile bir araya geldi ve gündeme dair açıklamalarda bulundu. FETÖ ile mücadele konusunda değinen Akşener, Cumhurbaşkanı’nın bu konuda samimi bir şekilde mücadele ettiğini söyledi. İşte detaylar…

İYİ Parti’nin Genel Başkanı Meral Akşener, hem parti kurmayları ile hem de basının Ankara temsilcileri ile buluştu ve burada açıklamalarda bulundu. Diğer partilerin yaşadığı oy kayıplarına ilişkin açıklamalarda bulunan Meral Akşener, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın kendisine ait olan sadece yüzde 25-30’luk bir seçmen kitlesinin olduğunu ama AK Parti’nin 12 puanlık bir kaybının da olduğunu dile getirdi. 

AK Parti’de ki kaybedilen oyların 6 puanın İYİ Parti’ye yöneldiğini ve MHP ile CHP’nin de oy kayıpları yaşadığını dile getiren Meral Akşener “Bunların hepsi Tayyip beyin etrafında buluşan seçmen. AK Parti’nin 12 puan kaybını görüyorum. 6 puanı bize gelmiş durumda. CHP’nin de bir kor seçmeni var. Cumhurbaşkanlığı seçiminde ne yapar bilmiyorum. Özellikle Trakya’da CHP’nin merkez sağdan aldığı oylar var. Belirli bir oran var, bu kayar. Batı illerden yüzde 4 kaybı var.” dedi.

CUMHURBAŞKANI’NA FETÖ DESTEĞİ 

Bu açıklamalarının ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın FETÖ ile mücadelesine ilişkin de açıklamalarda bulunan Meral Akşener Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın konuda hayli samimi olduğunu söyledi ve ona destek oldu. Akşener, “Eski bir İçişleri Bakanı olarak söylüyorum. FETÖ terör örgütü ile yapılan mücadelede Sayın Cumhurbaşkanı çok samimi. Bu kolay bir mücadele değil.” dedi. 

About

Check Also

Son Başbakan Binali Yıldırım’dan Duygusal Veda

Türkiye’nin son başbakanı Binali Yıldırım, bugün yapılan Ak Parti grup toplantısı sırasında veda konuşması yaptı. …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir