Pazartesi , Temmuz 16 2018

Meral Akşener’den Anket Açıklaması! “Yüzde 20.5 Civarındayız”


İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Kırıkkale’de İl Başkanlığı açılışına katıldı ve burada açıklamalarda bulundu. Partisi adına anket yaptırdıklarını da açıklayan Akşener, yüzde 20.5 civarında olduklarını söyledi. İşte detaylar…

Kırıkkale’de partisinin İl Başkanlığı’nın açılışına katılan İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, partilerini OHAL şartları içerisinde zorluklarla kurduklarını belirtti ve kendilerini karşılayan kalabalığa “Bize güç verdiniz” dedi. Halkın talebi doğrultusunda iyi partiyi kurduklarını söyleyen Meral Akşener, Cumhurbaşkanı Erdoğan’a seslendi ve 15 yıl önce AK Parti’yi kurarken yaşadıkları zorlukları hatırlattı ve herkesin kendilerine destek olduğunu dile getirdi. Kendilerinin de zor şartlar altında parti kurduğunu ama destek olanların korkutulduğunu söyledi. Partileri için bina bulmakta zorlandıklarını belirten Akşener, geçmiş dönemde Erdoğan’ın mağdur olduğunda kendisinin ona destek olduğunu söyledi. Şimdi ise kendi yollarına taş koyulduğunu belirtti.

ANKETLERDE YÜZDE 20.5 CİVARINDAYIZ

Kırıkkale’de partisinin İl Başkanlığı’nın açılışında konuşan Meral Akşener, halkın yeni bir parti istediğini ve İYİ Parti’nin de bu sebeple ortaya çıktığını belirtti.  Parti daha kurulmadan önce bir anket yaptırdıklarını belirten Meral Akşener, bu anketlerde yüzde 19.5 olduklarını söyledi. Şimdi ise yeni yaptırdıkları anketlerde İYİ Parti’nin yüzde 20.5 civarında olduğunu dile getirdi. Bu yüzde 1’lik yükselişin diğer partilere küsenlerden kaynaklandığını belirten Akşener, normalde partilerin kurulduğunda düştüğünü ancak kendilerinde ise tam tersine bir yükseliş olduğunu söyledi.

About

Check Also

TBMM’de İlk Oturumu ve Yemin Törenini Deniz Baykal Yönetecek

Rahatsızlığı nedeniyle bir süredir siyasetten uzak falan ancak 24 Haziran seçimlerinde bir kez daha Antalya …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir