Cumartesi , Ağustos 4 2018

Meral Akşener’den Hükümete S-400 Eleştirisi


İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, partisinin il binasının açılışı için Kırklareli’ne gitti ve burada açıklamalarda bulundu. Türkiye’nin Rusya’dan aldığı S-400’lere eleştirilerde bulunan Akşener, hepsinin depoda çürüyeceğini iddia etti. İşte detaylar…

İYİ Parti’nin Genel Başkanı Meral Akşener, partisinin il başkanlığı açılışı için Kırklareli’ne gitti ve burada kendisini bekleyen partililerine seslendi. Türkiye’nin dış politikasına yönelik eleştirilerde bulunan Meral Akşener, hayvancılığın Türkiye’nin hiçbir bölgesinde para etmediğini iddia etti ve “Amerika, Rusya, Kanada çiftçisinin şimdi gittiler Sırbistan’dan et aldılar. Neden kombinalar yeterli değil? Niçin hayvancılık Türkiye’nin her yerinde para etmiyor? Bunun sebebi, yanlış tercihlerdir. Adam gitti, Sudan’dan et ithalatına. Sayın Erdoğan, bizim hayvancılık nerede? Eskiden bizden yabancı ülkelere hayvan kaçakçılığı olurken, bugün yabancı ülkelerden bize hayvan kaçakçılığı var. İYİ Parti Türkiye’ye iyi gelecek, kadınlara iyi gelecek” dedi.

S-400 ELEŞTİRİSİ 

Bu açıklamalarını yanı sıra hükümete eleştirilerine devam eden Meral Akşener, daha sonra ise rotasını Rusya’dan alınan S*400’lere çevirdi. Alınan S-400’leri F-16’ların tanımadığını ve bir depoya konulup çürüyeceğini iddia eden Akşener, “Şimdi Rusya’dan S-400’ler alıyorsunuz, yahu sizin uçaklarınızı onlar tanımıyor. O füzeleri nerede kullanacaksınız kardeş? Senin F-16’ların onları tanımıyor, onlar F-16’ları düşman uçağı olarak görüyor. Koyacaksın bir depoya çürüyecekler.” ifadelerini kullandı.
 

About

Check Also

Son Başbakan Binali Yıldırım’dan Duygusal Veda

Türkiye’nin son başbakanı Binali Yıldırım, bugün yapılan Ak Parti grup toplantısı sırasında veda konuşması yaptı. …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir