Pazar , Haziran 24 2018

Meral Akşener’den İttifak Açıklaması! “İYİ Parti’den Korktular”


Partisinin Hatay İl Başkanlığı’nın açılışına katılan ve burada açıklamalarda bulunan Meral Akşener, AK Parti ile MHP ittifakını değerlendirdi ve bu ittifakın İYİ Parti’den korkulduğu için yapıldığını iddia etti. İşte detaylar…

MHP’den ihraç edilmesinin ardından İYİ Parti’yi kuran ve partiye genel başkanlık yapan Meral Akşener, partisinin il başkanlıklarını açmak için il il dolaşıyor ve gittiği yerlerde ise siyaset gündemine dair de açıklamalarda bulunuyor. Son olarak Hatay’ın Antakya İlçesi’ne giden ve İYİ Parti Hatay İl Başkanlığı açılışına katılan Meral Akşener, burada kendisini bekleyen kalabalığa hitap etti ve gündeme dair açıklamalarda bulunarak, MHP ile AK Parti’nin yaptığı ittifakı değerlendirdi. Akşener, ““25 Ekim’de partimiz kuruldu, korku bir duman gibi dağları sardı, bir baktık saray koalisyonu ortaya çıkmış; birisi sandalyesini kurtarmak için öbürü tek adamlıkta işlediği her türlü cürmü kurtarmak için anlaşmışlar. Kararlar alındı, ‘İYİ Parti’ye televizyonları kapatın, gazeteleri kapatın, bütün görünme alanlarını kapatın, zorluk çıkarın, kimseler görmesin’ denildi” dedi.

İNCİRLİK KAPATILSIN 

Hükümete ise ABD ile dost mu ya da düşman mı olunduğunu da sora Meral Akşener, bu soruyu yaklaşık 2 aydır sorduğunu ancak cevap alamadığını dile getirdi. Eğer Türkiye’nin ABD ile dostluğu kalmadıysa İncirlik’in kapatılması gerektiğini dile getiren Meral Akşener,  “2 aydır ısrarla soruyorum, Sayın Erdoğan, ABD ile dost mu düşman mısın? Eğer düşmansan o zaman Kürecik ve İncirlik’i kapatacaksın. Rahmetli Demirel 70’li yıllarda ABD’yle ters düşülmesi sonucu İncirlik’i kapattı. Bu arkadaş içerde en kabadayı hali, sizin karşınızda ‘heyt’ yapar, ABD’nin karşısında süt dökmüş kedi” ifadelerine yer verdi.  
 

About

Check Also

Bekir Bozdağ Açıkladı! OHAL 3 Ay Daha Uzatılıyor

Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Bekir Bozdağ, Bakanlar Kurulu sonrasında açıklamalarda bulundu ve OHAL’in 3 …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir