Çarşamba , Haziran 20 2018

Meral Akşener’den Ortak Aday Açıklaması! “CHP’ye Kesinlikle Hayır Derim”


İYİ Parti’nin Genel Başkanı olan Meral Akşener, bu sabah FOX TV’de İsmail Küçükkaya’nın konuğu oldu. Cumhurbaşkanlığı seçimleri hakkında önemli açıklamalarda bulunan Akşener, CHP’nin ortak aday çıkarma davetine kesinlikle “hayır” diyeceğini söyledi. İşte detaylar…

MHP’den ihraç edilmesinin ardından kurduğu İYİ Parti’nin Genel Başkanı olan Meral Akşener, bu sabah FOX TV’de haber programı sunan İsmail Küçükkaya’nın konuğu oldu. Gündeme ilişkin önemli açıklamalarda bulunan Meral Akşener, kendisinin bir Erdoğan düşmanı olmadığını söyledi ve “İYİ Parti gündemin ana konusu oldu. Her kanalda İYİ Parti konuşuluyor fakat bizden kimseye yer verilmiyor. Bir de diyorlar ki tutmadı, tutmadı. Tutmadıysa neden her gün bizi konuşuyorlar. FETÖ destekliyor iddiaları başarısız oldu. En son daha ilginç bir iddia var o da Tayyip Beyle görüşmüşüz. İşin garibi şimdi de Tayyip Bey’in proje partisi olduk. Kendisiyle en son görüşmem hakkımda atılan iftiraların ardından kendisi ve eşi hanımefendiyle bir görüşmemiz olmuştu.
Bizim pozisyonumuz birinci öncelik Türkiye’nin çıkarı tüm partilerin ve şahısların çıkarından üstündür. Ben sayın Erdoğan’ın düşmanı değilim. Erdoğan’ın başkaları tarafından dayak yemesini istemem ama Cumhurbaşkanının Türkiye’deki herkesin cumhurbaşkanı olmasını talep ederim.” ifadelerini kullandı.

“CHP’YE HAYIR DERİM”

2019 yılında yapılacak olan Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde partililerinin aday olarak kendisinin çıkmasını istediğini söyleyen Meral Akşener, daha parlak bir adayı da çıkarabileceklerini söyledi ve CHP ile Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde ittifak yapmayacağını söyledi. Her partinin kendi adayını çıkarmasının gerektiğini belirten Akşener, “Şu andan bir şey söylemek çok erken. Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde herkes kendi adaylarını çıkarmalı. CHP, AKP ve biz çıkaracağız keşke MHP de çıkarsa diğer partiler de çıkarsa. CHP ile Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde “Ortak aday olur musunuz?” derseniz kesinlikle hayır derim. Arkadaşlarımız beni aday gösteriyor. İlerleyen zamanda belki daha parlak bir aday çıkarıyoruz bunu zaman gösterecek oturup konuşacağız. Ama ben iddialı bir adayım. Yüz bin imza ile geleceğim.” dedi.
 

About

Check Also

Bekir Bozdağ Açıkladı! OHAL 3 Ay Daha Uzatılıyor

Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Bekir Bozdağ, Bakanlar Kurulu sonrasında açıklamalarda bulundu ve OHAL’in 3 …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir