Cumartesi , Ağustos 4 2018

Meral Akşener’den Sert Çıkış! “Yüreğin Yetiyorsa Seçime Sokma Da Göreyim”


Partisinin il başkanlığının açılışı için Yalova’ya giden Meral Akşener, burada kendisini karşılayan kalabalığa bir konuşma yaptı. İYİ Parti’nin seçimlere sokulmamak istendiğini belirten Akşener, “Hadi yüreğin yetiyorsa seçime sokma da göreyim” dedi. İşte detaylar…

Milliyetçi Hareket Partisi’nden ihraç edilmesinin ardından partiden arkadaşları ile beraber İYİ Parti’yi kuran Meral Akşener, partisinin her bölgede il başkanlıklarını açmaya devam ediyor. Son olarak Yalova’da partisinin il başkanlığının açılışına katılan Meral Akşener, burada kendisini karşılayan kalabalığa bir konuşma yaptı. Konuşmasında ise Afrin operasyonuna değinen ve bu operasyonun zorunlu hale geldiğini dile getiren Meral Akşener, Fırat’ın doğusundaki ve Münbiç’te ki teröristlerin de temizlenmesi gerektiğini dile getirdi. Akşener, “”Suriye’de yapılan Afrin harekâtı bir zorunluluktur. Menbiç ve Fırat’ın doğusu da temizlenmelidir ama tekrar söylüyoruz: O şanlı, o kahraman Mehmetçik, sizin rezil rüsva ettiğiniz dış politikada, yerden kaldırıp canı pahasına tekrar ayağa kaldırıyor” ifadelerine yer verdi.

YÜREĞİN YETİYORSA SEÇİME SOKMA

Partisini kurmak için çalışmalara başladığında kurdurtulmak istenmediğini söyleyen Meral Akşener, her zorluğa rağmen İYİ Parti’yi kurduklarını söyledi ve şuanda da partilerinin seçime sokulmaması için bir çaba olduğunu iddia etti. Bu iddia üzerinden de Cumhurbaşkanı Erdoğan’a da eleştirilerde bulunan Akşener, “Partimiz için ‘Kurdurtmayacağız’ dediler, kurduk. Şimdi deniliyor ki ‘Seçime sokmayacağız’. Bütün şekil, şartlarını yerine getiriyoruz. Gücünüz varsa, yüreğiniz varsa oynayın bakalım YSK’yla da ne oluyormuş. Açık net bir şey söylüyorum. Sayın Erdoğan her seferinde kefen muhabbetti yapar; ben kefen muhabbeti yapmıyorum. Allah şahittir. Ant olsun, şart olsun ki kellem şuradadır. İlk tekmeyi ben atıyorum. Hadi yüreğin yetiyorsa sokma da seni göreyim. Hadi yüreğin yetiyorsa seçime sokma da göreyim.” dedi.

About

Check Also

Son Başbakan Binali Yıldırım’dan Duygusal Veda

Türkiye’nin son başbakanı Binali Yıldırım, bugün yapılan Ak Parti grup toplantısı sırasında veda konuşması yaptı. …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir