Perşembe , Ağustos 9 2018

Mersin’de 13 Gündür Kayıp Olan Genç Kız Ailesini Arayıp “Ben Evlendim” Dedi


Mersin’in Tarsus ilçesinde 13 gündür haber alınamayan 7 yaşındaki genç kız, iddiaya göre annesini arayarak internetten çalıştığı biriyle İstanbul’da evlendiğini söyledi.

Mersin’in Tarsus İlçesi’nde ailesiyle birlikte yaşayan Büşra Kulaç 13 gündür kayıptı. Ailesi polise kayıp başvurusunda bulunan genç kız annesini arayarak internetten tanıştığı biriyle İstanbul’da evlendiğimi söyledi.

TEYZESİNE GİTMEK İÇİN ÇIKTI BİR DAHA DÖNMEDİ

Anne Ümmü Hürü Kulaç, 27 Temmuz gecesi kızının teyzesine gitmek için evden çıktığını ve bir daha geri dönmediğini söyledi. Kayıp olduğu 13 gün boyunca kızı ile 2 defa telefonda görüştüğünü söyleyen anne, kızının kendisine internetten tanıştığı biriyle evlendiğini söylediğini anlattı. Kızının Can güvenliğinden endişelendiğini söyleyen anne, “Ertesi gün beni aradı, ‘Ben evlendim’ dedi. Aradan üç gün geçtikten sonra bir daha aradı. 8 gün oldu, hiç kimse dönmedi bize, nerede ise bunlar insan değil mi? Bizim ciğerimiz yandı bittik, artık dayanacak gücümüz kalmadı. Kızım nerede isen bir ses soluk ver, yeter artık. Hiç kimse bir şey yapmayacak sana, annemsin benim, canımsın, yavrumsun, dayanamıyoruz artık. Kuzum benim. Hiçbir iz, hiçbir adres, hiçbir şey yok. Her kimse, kimleyse biz hiçbir şey yapmayacağız. Anlaşma yolundayız. Onlar da insan evladıysa anlasınlar bizi artık, benim yavrumu bulsun çıkarsınlar ortaya. Başka bir şey demiyoruz. Yeter bizim dayanacak gücümüz kalmadı artık. Kızımı gören, tanıyan varsa Allah rızası için ne olur bizi arasın. İstanbul’a gittiğini söyledi, evlendiğini söyledi. Ama ben buna inanmıyorum. İfadelerini kullandı.

About admin

Check Also

Şehit Kızı Gelinliğini Giyip Babasının Mezarına Böyle Gitti

Mardin’in Derik ilçesinde şehit olan özel harekat polisi Orhan Ayan’ın kızı Büşra Ayan, memleketi Burdur’da …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir