Cuma , Ağustos 3 2018

Mesut Özil’in Almanya’yı Bırakması Türkiye’nin Önünü Açtı


Türk asıllı Alman futbolcu Mesut Özil Geçtiğimiz günlerde ırkçılık gerekçesiyle Alman Milli Takımı’ndan emekli olduğunu açıklamıştı.  Mesut Özil’in bu açıklaması Euro 2024 için Almanya ile bir yarış halinde olan Türkiye’nin önünü açtı.

Mesut Özil, geçtiğimiz günlerde ırkçılık nedeniyle Alman milli takımını bırakmış ve federasyon başkanı Grindel’e kabarık bir fatura çıkarmıştı.  Mesut Özil’in Almanya Milli Takımı’ndan ayrılması UEFA EURO 2024 ev sahipliği için Almanya ile bir yarış halinde olan ülkemizi de avantajlı bir konuma getirdi.

EURO 2024 ŞANSI ZORA GİRDİ

Akşam gazetesinde yer alan bir habere göre 29 yaşındaki Türk asıllı Alman futbolcu Mesut Özil’in Almanya Milli Takımı’ndan ayrılma gerekçesi olarak ırkçılık olaylarını göstermesi Almanya’nın Euro 2024 ev sahipliği şansını zora soktu.  Mesut özil’e yapılan ırkçılık nedeniyle UEFA’daki birçok üyenin de rahatsız olduğu ve ailene Türkiye’den yana kullanacakları iddia edildi.

BAŞKAN ZOR DURUMDA KALDI

Bu gelişmelerin ardından Alman futbol federasyonu nasıl bir yol izleyeceği merak edilmeye başlandı.  Yaşanan tartışmaların ardından bir açıklama yapan Almanya Futbol Federasyonu’nun eski basın sözcüsü Harald Stenger, DFB Başkanı Reinhard Grindel’in son 50 yılın en kötü başkanı olduğunu öne sürdü.

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN İLE ÇEKİLEN FOTOĞRAFI OLAY OLMUŞTU

Türk asıllı Alman futbolcu Mesut Özil’in Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile çektirdiği bir fotoğraf Almanya’da gündemi olmuştu. Almanya’nın Dünya Kupası’ndan erken elenmesi konusunda da adeta Mesut Özil eleştiri oklarının hedefi olmuştu. Yıldız futbolcu bu olaylar üzerine Geçtiğimiz günlerde bir açıklama yaparak Almanya Milli Takımı’ndan emekli olduğunu duyurmuştu.

About admin

Check Also

Son Şampiyon Almanya Dünya Kupası’nda Havlu Attı

Dünya Kupasının son şampiyonu Almanya,  Rusya’da düzenlenen 2018 Dünya Kupası son maçında havlu attı. Güney …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir