Salı , Haziran 19 2018

Meteoroloji ‘Kutup Soğuğu’ Uyarısı Yaptı! Tüm Bölgeler Kar Görecek


Meteoroloji Genel Müdürlüğü yaptığı uyarılarda soğuklara ve kar yağışına karşı tedbirin elden bırakılmamasını tekrarlıyor. İstanbullular yeni haftanın ilk günü olan 20 Kasım 2017 tarihinde Meteoroloji tarafından sağanak yağışlara karşı uyarılmıştı. Gelen son uyarıda İstanbul ve tüm yurtta soğuklar hissedilir derecede artacak ve kar yağışı Trakya bölgesinden kente giriş yapacak. Meteoroloji, kar yağışından tüm bölgelerin etkileneceğini de belirtiyor.

Meteoroloji’den gelen son uyarıda yarından itibaren sağanak yağışların etkili olacağı belirtilmişti. Uzmanlardan gelen son bilgilerde Doğu Avrupa’dan Balkanlar’a oradan da Türkiye’ye giriş yapacak olan soğuk hava tüm yurdu etkisi altına alacak ve sıcaklıklar hissedilir derecede düşecek. 

TÜM KIŞIN EN SOĞUK HAVASI OLACAK

Uzmanlar Türkiye’ye giriş yapacak olan soğuğu ‘Kutup Soğuğu’ olarak tanımlarken tüm kış sezonunun en soğuk havası olacağını belirtti ve vatandaşların kış lastiklerini kullanacağı ve aşırı salgın hastalıkların görüleceği bir hava olacağını belirtti.

BÜTÜN BÖLGELER KAR GÖRECEK

Tüm yurdu etkisi altına alacak olan soğuk hava ile beraber yağmur sonrasında da kar yağışı görüleceğini belirten uzmanlar kar yağışının batı ve güneydoğu bölgeleri hariç tüm bölgelerde görüleceğini belirtti. İstanbul’da bu gece saatlerinden itibaren sağanak yağışın başlayacağı ve yağmurun 21 Kasım 2017 Salı günü sabah saatlerinde de etkisini sürdüreceği belirtildi. İstanbul için Salı günü hava sıcaklığının 6-7 derece düşmesi bekleniyor.
 

About

Check Also

Bekir İrtegün’den Olay Yaratan FETÖ İtirafı: Emre Belözoğlu’nun Evinde Toplandık

FETÖ soruşturması kapsamında eski futbolcular hakkında hazırlanan iddianamede futbolcu Bekir İrtegün, FETÖ toplantılarına Gaziantepspor da …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir