Pazartesi , Temmuz 16 2018

Meteoroloji O 4 İli Uyardı: Fırtına ve Yağış Çok Kuvvetli Geliyor!


Meteorolojiden yapışan açıklamayla Antalya, Muğla, Isparta ve Burdur şiddetli yağış ve fırtınaya karşı uyarıldı. Peki, meteorolojinin uyarıda bulunduğu bu 4 ilde fırtına ve yağmur etkisini ne zaman gösterecek?

Meteoroloji Genel Müdürlüğü yarın için Muğla, Antalya, Burdur ve Isparta için şiddetli yağış ve fırtına uyarısında bulundu. Gelen açıklamada, yarın sabah saatlerinden itibaren Antalya sağanak yağış ve gök gürültülü sağanak yağış ile güne başlayacak. Öte yandan Antalya’da başlayan yağışın akşam saatlerine kadar etkili olması ve Kemer, Finike, Kumluca, Kale ve Kaş ilçelerinde de etkili olacak. 

YAĞIŞ GÖRÜLECEK DİĞER İLLER

Aynı zamanda gece saatlerinden itibaren Muğla’nın doğu ilçelerinde sağanak ve gök gürültülü yağış bekleniyor. Gece saatlerinde başlayan yağışların yarın sabah erken saatlere kadar devam etmesi ve Muğlalıların güne şiddetli yağışla başlaması bekleniyor. Isparta’da da yarın sabah saatlerinden itibaren sağanak ve gök gürültülü yağış beklendiği Burdur’da da yine sabah saatlerinden itibaren sağanak ve gök gürültülü sağanak yağış beklendiği belirtildi. Isparta ve Burdur’da başlayan şiddetli yağışın etkisini Pazar günü akşam saatlerine kadar göstermesi bekleniyor. 

SEL VE SU BASKINLARINA KARŞI UYARI

Meteoroloji, 4 il için yaptığı yağış ve fırtına uyarısının ardından bir de sel ve su baskını uyarısı yaptı. Isparta, Burdur, Antalya ve Muğla’da yaşayan vatandaşlar yağmur nedeniyle oluşabilecek ani sel, su baskını, lokal, yıldırım, dolu, rüzgar ve trafikteki aksaklıklara karşı önemli uyarılarda bulundu.

 

About

Check Also

Ak Parti’den Son Dakika Bedelli Askerlik Açıklaması

AK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan, Merakla beklenen bedelli askerlik konusunda son dakika açıklaması yaptı. …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir