Cumartesi , Ağustos 4 2018

Meteoroloji Uyardı! İstanbul'a Yılın İlk Karı Geliyor


Geçtiğimiz hafta sonundan beri pastırma yazını yaşayan İstanbullular, hafta sonundan itibaren sıcak ve güneşli günlere veda ediyor. İstanbul’a, hafta sonundan itibaren soğuk ve yağışlı havanın geleceğini belirten meteoroloji, kar yağışı uyarısında da bulundu. 
    

Meteoroloji tarafından yapılan açıklama ile sıcak ve güneşli havanın İstanbul’u terk ederek yerini soğuk ve yağışlı havaya bırakacağı bildirildi. İstanbul’da, Kasım ayının ortasına gelinmesine rağmen mevsim normallerinin üstünde seyreden sıcaklıklar, önümüzdeki günlerde yerini soğuk hava dalgasına bırakacak. 
    

Meteoroloji tarafından İstanbul için yapılan son açıklamada 20 Kasım tarihinden itibaren etkili olmaya başlayacak yoğun soğuk hava dalgasının 3 gün etkili olması ve kar yağışını da beraberinde getirmesi tahmin ediliyor. Meteorolojinin tahminlerine göre düşük bir ihtimalde olsa yüksek tepelere yılın ilk karının yağması bekleniyor.  
    
 

About

Check Also

Parçalı Güneş Tutulması Merakla Bekleniyor

Bu yıl gerçekleşmesi beklenen güneş tutulması herkes tarafından merak ediliyor. Özellikle astronomi ile yakından ilgilenen …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir