Cumartesi , Ağustos 4 2018

Meteoroloji Uyardı! Önce Sıcaklık Artacak Ardından Sağanak Yağmur Etkili Olacak


Meteoroloji Genel Müdürlüğü, hava durumu hakkında önemli açıklamalarda bulundu ve 1 Nisan’da hava sıcaklıklarının artacağı belirtilirken, Pazartesi gününden itibaren ise sağanak yağışın yurt genelinde etkili olacağı açıklandı. İşte detaylar…

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, yaptığı değerlendirmelere göre hava tahminlerini açıkladı ve İstanbullulara müjdeli bir haber verdi! Yurt geneli hakkında bir açıklamada bulunan Meteoroloji Genel Müdürlüğü, 1 Nisan tarihinde İstanbul’da hava sıcaklığının 21 derece olacağını ve kentte yazdan kalma bir gün yaşanılacağı açıklandı. Bununla beraber aynı günün gecesinde ise hava sıcaklığının 12 derece olacağı belirtildi. Fakat bu güzel havanın ardından ise Pazartesi günü İstanbul’da dahil olmak üzere yurt genelinde sağanak yağmurun etkisini göstereceği açıklandı.

SAĞANAK YAĞMUR VE TOZ TAŞINIMI DA ETKİLİ OLACAK

İstanbul’da hava sıcaklığının 1 Nisan’da 21 dereceye kadar çıkacağını ve yazdan kalma bir gün yaşanılacağını açıklayan Meteoroloji Genel Müdürlüğü, Pazartesi gününden sonra ise hem İstanbul’da hem de Marmara Bölgesi, Orta Karadeniz Bölgesi ve Ege bölgesinde gök gürültülü sağanak yağmurun ve kuvvetli rüzgarın etkili olacağı açıklandı.

Ege, Marmara ve Orta Karadeniz bölgelerinde sağanak yağış ile kuvvetli rüzgarın etkili olacağını açıklayan Meteoroloji Genel Müdürlüğü, Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nin güneyinde ve Hatay ile çevre bölgelerinde de toz taşınımının etkili olacağını ve bu yüzden vatandaşların tedbirli olması konusunda uyarılarda bulundu.

About

Check Also

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Girişimlerinden Sonra Tamimi Özgürlüğüne Kavuştu

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan girişimlerinin ardından İsrail tarafından serbest bırakılan Ahed Tamimi’yi telefonla arayarak cesaretinden …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir