Cuma , Haziran 22 2018

Meteoroloji'den Güzel Haber! İstanbul'a Yağmur Ne Zaman Yağacak?


Günlerdir sıcak havadan bunalan İstanbullulara güzel haber meteorolojiden geldi. Meteorolojiden bugün yapılan açıklamada, İstanbul’da yarından itibaren sağanak yağış görülmeye başlanacağı belirtildi. 

İstanbul bir süredir aşırı sıcaklarla mücadele ediyor. Güzel haber ise meteorolojiden geldi. Meteoroloji, yarından itibaren İstanbul’da gök gürültülü sağanak yağışın etkili olmaya başlayacağını açıkladı. 

SICAKLIKLAR 6-7 DERECE DÜŞECEK
Meteoroloji Genel Müdürlüğü son verilerinde, İstanbul’da günlerdir devam eden bunaltıcı sıcakların, yarın öğleden sonra etkisini kaybetmeye başlayacağı belirtildi. Hafta başından bu yana İstanbul’da hava sıcaklıkları mevsim normallerinin 6 – 7 derece üstünde seyrediyordu. Yarın öğleden sonra başlayacak olan sağanak yağış ile birlikte hava sıcaklıkları da düşmeye başlayacak. Yarından itibaren İstanbul’da sağanak yağış ile birlikte hava sıcaklıkları 23 dereceye kadar düşecek. Yarın öğle saatlerinde ise İstanbul’da 36 dereceye varan bunaltıcı sıcaklık hissedilecek. Akşama doğru ise sıcaklıklar düşmeye başlayacak. İstanbul’un bazı ilçelerinde ise bu geceden itibaren gök gürültülü sağanak yağış beklenirken, yarın öğlen saatlerinde bütün kent, yağışın etkisi altına girecek. Hava Cumartesi günü yeniden mevsim normallerine dönecek, ancak bu durum uzun sürmeyecek. 

GELECEK HAFTA DA SERİN GEÇECEK
İstanbul’da gelecek hafta da serin bir hava hakim olacak. Yine sağanak yağışların da beklendiği haftada, hava sıcaklıkları mevsim normallerinde ve zaman zaman da altında seyredecek. Hava sıcaklıkları yaklaşık bir hafta boyunca bu şekilde devam edecek. 

 

About

Check Also

Hakkari’de Şehit Düşen Askerin Babası Acı Habere Dayanamadı

Hakkari Çukurca’da PKK’lı teröristler tarafından düzenlenen güdümlü füze saldırısında şehit olan Topçu Onbaşı Abdülselam halatın …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir