Cumartesi , Ağustos 4 2018

Meteoroloji'den İstanbul İçin Fırtına ve Şiddetli Yağış Uyarısı


Meteoroloji son dakika açıklaması yaparak, İstanbulluları hafta sonu için uyardı. Meteoroloji’den yapılan uyarıda, hafta sonu İstanbul’da çok şiddetli sağanak yağış ve fırtına görüleceği belirtildi. 

Meteoroloji’den yapılan açıklamada, hafta sonu, İstanbul’da çok şiddetli yağış ve fırtına görüleceği belirtildi. Ayrıca açıklamada, oluşabilecek muhtemel risklere ve fırtına nedeniyle ulaşımda aksamalara karşı vatandaşların dikkatli olması istendi. Özellikle Marmara, Kuzey Ege ve Batı Karadeniz’in batısında beklenen fırtına konusunda vatandaşlardan duyarlı olmaları istendi. 

HAFTA SONU ÇOK ŞİDDETLİ FIRTINA OLACAK
Meteoroloji’den yapılan açıklamada, özellikle İstanbul’da hafta sonu çok şiddetli fırtına görüleceği, bu nedenle ulaşımda aksamalar yaşanabileceği belirtilirken, açıklamanın devamında,  “Marmara ve Kuzey Ege denizinde bugün akşam saatlerinden itibaren rüzgarın kuzey ve kuzeydoğu yönlerden 6 ila 8 kuvvetinde (50-75 km/sa) fırtına şeklinde eseceği tahmin ediliyor. Fırtınanın cumartesi günü akşam saatlerden sonra etkisini kaybetmesi bekleniyor. Batı Karadeniz’in batısında yarın rüzgarın, ilk saatlerden itibaren kuzeydoğu yönlerden 6 ila 8 (50-75km/sa), yer yer 7 ila 9 (60-90km/sa) kuvvetinde kuvvetli fırtına şeklinde eseceği tahmin ediliyor. Fırtınanın pazar günü akşam saatlerinden sonra etkisini kaybetmesi bekleniyor” denildi. 

 

About

Check Also

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Girişimlerinden Sonra Tamimi Özgürlüğüne Kavuştu

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan girişimlerinin ardından İsrail tarafından serbest bırakılan Ahed Tamimi’yi telefonla arayarak cesaretinden …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir