Cuma , Ağustos 3 2018

Meteoroloji’den İstanbul İçin Yeni Uyarı


İstanbul’da dün yer yer sağanak yağış geçişleri görülmüştü. Meteoroloji Genel Müdürlüğü Bugün İstanbul için yeni bir uyarı yaparak sabah saat 09.00 ile 19.00 arasında lokal sağanak yağışların görülmeye devam edeceğini söyledi.

İstanbul’da düğün gök gürültüsü ve sağanak yağış bazı bölgelerde etkili olmuştu. Meteoroloji Genel Müdürlüğü Bugün İstanbul için yeni bir uyarı daha yayınladı.  İstanbul hava durumu hakkında meteoroloji tarafından yapılan uyarıda Bugün gün içerisinde Kent genelinde sağanak yağış geçişlerinin görülebileceği vatandaşların oluşabilecek olumsuzluklara karşı önlem alması gerektiği belirtildi.

İSTANBUL HAVA DURUMU HAKKINDA UYARI

Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre bugün saat 09.00 İtibarıyla İstanbul’da başlayacak sağanak yağışlar akşam Mesai bitimine kadar devam edecek.  İstanbul’da bugün hava sıcaklığı 30 derece olacak ancak hava yar yar çok bulutlu ve aralıklarla gök gürültülü sağanak yağışlı geçecek. Meteoroloji Genel Müdürlüğü İstanbul için Dün de benzer bir uyarıda bulunmuş, uyarının hemen ardından İstanbul’un bazı bölgelerinde sağanak yağış etkili olmuştu.

5 İL İÇİN DAHA YAĞIŞ UYARISI

Meteoroloji Genel Müdürlüğü İstanbul’un yanı sıra başka 5 il için daha yağışı uyarısında bulundu.  Meteoroloji’den yapılan açıklamaya göre Zonguldak, Düzce, Bartın, Kocaeli ve Sakarya illerinde de şiddetli sağanak yağış görülecek. Meteoroloji uyarısında bu illerde yaşayan vatandaşların yağış nedeniyle oluşabilecek sel ve su baskınlarına karşı önlem almalarını istedi. Son dakika uyarısında vatandaşların oluşabilecek sel baskınlarına karşı tedbirli davranmaları gerektiği belirtildi.

About admin

Check Also

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Girişimlerinden Sonra Tamimi Özgürlüğüne Kavuştu

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan girişimlerinin ardından İsrail tarafından serbest bırakılan Ahed Tamimi’yi telefonla arayarak cesaretinden …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir