Cuma , Haziran 22 2018

Meteoroloji'den Kritik Uyarı! Yağmur Ne Zamana Kadar Sürecek?


Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nden son dakika uyarısı geldi. Açıklamada, başta Marmara Bölgesi olmak üzere, yurdun kuzeybatı kesimlerinde gök gürültülü sağanak yağışın bu gece de devam edeceğini belirtildi. 

Meteoroloji Genel Müdürlüğü yazılı bir açıklama yaparak,  akşam saatlerinde Marmara bölgesinde etkili olan sağanak yağışın gece saatlerinde de beklendiğini ve yaşanabilecek olumsuzluklara karşı dikkatli olunması gerektiğini belirtti. 

METEOROLOJİ’DEN YAZILI AÇIKLAMA
Meteoroloji son dakika açıklaması yaparak Edirne ve Kırklareli çevrelerinde çok kuvvetli yağış beklendiğini metrekareye 51-75 kilogram civarında yağış düşeceğini belirtti. Çanakkale, Tekirdağ ve İstanbul’un batı çevrelerinde ise yine şiddetli yağışların etkili olacağı ve metrekareye 21-50 kilogram arasında yağış düşeceği belirtildi. Açıklamada, şiddetli yağış nedeniyle meydana gelebilecek sel, su basını ve yıldırım düşmesine karşı vatandaşlar uyarıldı. Ayrıca ulaşımda yaşanabilecek olan aksamalara karşı da vatandaşların dikkatli olması istendi. 

YILDIRIM RİSKİNE DİKKAT!
Yapılan açıklamada, yağmurun gece saatlerine kadar sakin bir şekilde devam edeceği, gece saatlerinden itibaren ise şiddetini arttıracağı belirtilerek yıldırım düşmesi tehlikesine karşı da uyarılarda bulunuldu. 

 

About

Check Also

Hakkari’de Şehit Düşen Askerin Babası Acı Habere Dayanamadı

Hakkari Çukurca’da PKK’lı teröristler tarafından düzenlenen güdümlü füze saldırısında şehit olan Topçu Onbaşı Abdülselam halatın …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir