Pazar , Temmuz 22 2018

Meteoroloji’den Marmara Bölgesi İçin Kritik Uyarı


Meteoroloji genel müdürlüğü bir son dakika açıklaması yaparak Marmara Bölgesi’nde birçok ile için sağanak yağış uyarısında bulundu.  Özellikle Marmara Bölgesi’nin doğu illerinde aralıklı olarak sağanak ve gök gürültülü sağanak yağış görüleceğini belirten meteoroloji yetkilileri Doğu Anadolu Bölgesi’nde 3 ilde kuvvetli sağanak yağış beklendiğini açıkladı. Ayrıca Ankara ve çevresinde de yerel kuvvetli sağanak yağışlar bekleniyor.

Meteoroloji genel müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre Türkiye genelinde hava durumu yarın çok bulutlu özellikle Marmara’nın doğu ve güneyinde ise sağanak yağışlı olarak geçecek.  Marmara’nın doğusunda şiddetli görülecek sağanak yağışlar konusunda vatandaşları uyaran meteoroloji sel ve su baskınlarına karşı dikkatli olunmasını istedi. Aynı zamanda Ankara ve çevresinde de yerel olarak kuvvetli sağanak yağışlar bekleniyor.

HAVA SICAKLIKLARINDA DEĞİŞİKLİK BEKLENMİYOR

Meteoroloji tarafından yapılan son tahminlere göre hava sıcaklıklarında ise Türkiye genelinde önemli bir değişiklik olmayacak.  Yaşlara rağmen hava sıcaklıkları Türkiye genelinde Mevsim normallerinde seyredecek.  Akdeniz ile güney doğu kesimlerinde rüzgar öğle saatlerinden sonra hafif ve ara sıra orta kuvvette esecek.

BAZI İLLERİN DİKKAT ETMESİ GEREKİYOR

Hava durumu konusunda son değerlendirmelerini yapan meteoroloji özellikle Marmara Bölgesi’nin doğusunda ve Güneydoğu’daki bazı illerin yağışlar karşısında dikkatli olması gerektiğini belirtti. Ankara’da da geçtiğimiz hafta görülen sel baskınlarının ardından bir kez daha uyarı yapıldı.  Meteoroloji Ankara’da yaşayan vatandaşları aşırı yağışlar nedeniyle oluşabilecek sel ve su baskınlarına karşı uyardı.

About admin

Check Also

Ankara Elektrik Kesintisi 13 Temmuz 2016 Çarşamba (Başkent EDAŞ ) – Keçiören Elektrik Kesintisi

Başkent EDAŞ, 13 Temmuz 2016 Çarşamba Ankara da elektrik verilemeyecek ola ve elektrik kesintisi yapılacak …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir