Pazartesi , Haziran 25 2018

Meteoroloji’den Marmara İçin Kuvvetli Yağış Uyarısı! Sel Felaketi Yaşanabilir!


Meteoroloji Genel Müdürlüğü, yeni bir uyarı yayınladı. Açıklamada, Marmara ve batı Karadeniz kıyılarında kuvvetli yağış beklendiği belirtilirken, sel olaylarına karşı vatandaşların dikkatli olması istendi. 

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nden yeni uyarılar geldi. Açıklamada, bu akşam saatlerinden itibaren Edirne, Kırklareli, Tekirdağ ve Çanakkale çevreleri ile Balıkesir’in kuzey ilçelerinde şiddetli sağanak yağış beklendiği belirtildi. Ani sel ve su baskınlarına karşı da vatandaşları uyaran meteoroloji, olumsuzluklara karşı dikkatli olunmasını istedi. 

MARMARA’NIN DOĞUSU VE BATI KARADENİZ KIYILARINA DİKKAT
Meteoroloji, akşam saatlerinden itibaren Marmara’nın doğusu ve batı Karadeniz kıyılarında kuvvetli yağış beklendiğini belirtirken, rüzgarın da etkili olacağını açıkladı. Aynı zamanda açıklamada bu gece ve yarın için İstanbul, Bursa ve Yalova çevreleri ile Batı Karadeniz kıyılarında kuvvetli sağanak ve yer yer çok kuvvetli sağanak yağış beklendiği belirtildi. Kocaeli ve Sakarya çevrelerinde de beklenen şiddetli sağanak yağışa karşı vatandaşlar uyarıldı. Ani sel ve su baskınlarına, dolu yağışına ve yıldırıma karşı önlem alınması istendi. 

 

About

Check Also

Hakkari’de Şehit Düşen Askerin Babası Acı Habere Dayanamadı

Hakkari Çukurca’da PKK’lı teröristler tarafından düzenlenen güdümlü füze saldırısında şehit olan Topçu Onbaşı Abdülselam halatın …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir