Pazar , Temmuz 22 2018

Meteoroloji’den Sağanak Yağış Uyarısı


Meteoroloji Genel Müdürlüğü Bugün öğleden sonra Sakarya çevreleri ve Marmara Bölgesi’nde kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağış uyarısında bulundu.

Meteoroloji 1. Bölge Müdürlüğü’nün internet sitesinden yapılan açıklamaya göre bugün hava sıcaklıklarında önemli bir değişiklik beklenmiyor.

MARMARA BÖLGESİ İÇİN YAĞIŞ UYARISI

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamaya göre ülkemizde genel olarak bugün hava sıcaklıklarında bir değişiklik beklenmiyor. Bunun yanı sıra Türkiye genelinde parçalı ve az bulutlu bir havanın hakim olacağı da meteoroloji açıklamasında belirtildi. Başta Marmara Bölgesi ve Sakarya çevreleri olmak üzere kısa süreli ve yerel olmak üzere gök gürültüsü ve sağanak yağışlar bekleniyor. Rüzgar ise kuzey ve Kuzeydoğu dan orta ve zaman zaman kuvvetli olarak esecek.

SICAKLIKLARDA ÖNEMLİ DEĞİŞİKLİK BEKLENMİYOR

Marmara Bölgesi ve İstanbul’da son bir haftadır parçalı bulutlu ve bulutlu bir hava hakim. Ancak Bulutlu bir hava hakim olmasına rağmen İstanbul’da sıcaklıklar 26 derecenin altına düşmedi. Bu hafta da İstanbul genelinde sıcaklıklarda bir düşüş beklenmiyor. Bunun yanı sıra Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada Türkiye genelinde de hava sıcaklıklarında önemli bir değişiklik olmayacağı belirtildi. Bazı bölgelerde sıcaklıklar mevsim normallerinde bazı bölgelerde ise mevsim normallerinin üstünde seyredecek. İstanbul’da da bugün parçalı bulutlu ve az bulutlu bir hava hakim olacak. İstanbul’da hava sıcaklığı ise şu anda 28 derece, Yağmur beklenmiyor.

About admin

Check Also

Adnan Oktar’ın Sorgusu Başladı, Suçlamaları Kabul Etmedi

Adnan Oktar suç örgütüne yönelik olarak düzenlenen operasyonda ifade alımları bu sabah saatlerinde başladı. Alınan …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir