Cumartesi , Ağustos 4 2018

Meteorolojiden Yeni Uyarı! Sağanak Yağmur Ve Toz Taşınımına Dikkat


Meteoroloji Genel Müdürlüğü, Akdeniz üzerinden yurda yeni bir hava dalgasının giriş yaptığını açıkladı ve bu hava dalgasının yurt genelinde sağanak yağışa neden olacağını belirtti. İşte haberin detayı…

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, yurda yeni giriş yapan hava dalgasından dolayı yurt genelinde sağanak yağışın etkili olacağını ve ayrıca da doğu bölgelerinde toz taşınımının etkili olacağını açıkladı.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, yine önemli uyarılarda bulundu! Meteoroloji Genel Müdürlüğü, Akdeniz Bölgesi üzerinden Türkiye’ye yeni bir hava dalgasının giriş yaptığını açıkladı ve bu hava dalgasının sadece Marmara’nın batısı hariç olmak üzere yurt genelinde sağanak yaşına neden olacağını açıkladı.

TOZ TAŞINIMI VE DON UYARISI

Yurda yeni giriş yapan hava dalgasının Akdeniz, İç Anadolu ve Batı-Orta Karadeniz bölgelerinde sağanak yağışa sebep olacağını açıklayan meteoroloji, bunun yanı sıra Ankara, Mersin, Adana, Afyon, Sakarya, Denizli ve Uşak bölgelerinde de sağanak yağışın etkili olacağını ve bu yüzden de bu bölgelerdeki vatandaşların sel ve su baskınlarına karşı dikkatli olmaları konusunda uyarılarda bulundu.

Öte yandan Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada, Güneydoğu Anadolu ve Doğu Anadolu Bölgeleri’nde Suriye üzerinden gelecek olan toz taşınımının etkili olacağı belirtildi ve bu bölgelerde hem görüş mesafesinde azalma hem de çamur yağışı olması beklendiği açıklandı. Ayrıca İç Ege ve göller bölgesinde ise don olayı olabileceği belirtildi.

About

Check Also

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Girişimlerinden Sonra Tamimi Özgürlüğüne Kavuştu

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan girişimlerinin ardından İsrail tarafından serbest bırakılan Ahed Tamimi’yi telefonla arayarak cesaretinden …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir