Pazartesi , Haziran 25 2018

MHK Başkanı Tehdit Etti Deyip İstifa Etti


22 yıldır hakemlik görevini sürdürmekte olan Abdullah Yılmaz, Alfjet Afyonspor-Menemen Belediyespor maçı öncesinde MHK Başkanı Yusuf Namoğlu’nun kendisini arayıp tehdit ettiğini iddia ederek istifa etti. İşte detaylar…

22 yıldır hakemlik yapan Abdullah Yılmaz, Merkez Hakem Kurulu Başkanı Yusuf Namoğlu hakkında flaş bir itirafta bulundu ve kendisini maç öncesinde tehdit etmesinden dolayı istifa dilekçesi yazarak görevini sona erdirdi.
 Daha önceden yönettiği Menemen Belediyespor-Gümüşhanespor maçında verdiği kararlardan dolayı eleştirilen Abdullah Yılmaz, TFF 2. Lig Kırmızı Grup’ta oynanacak olan ve liderlik açısından önemli olan lfjet Afyonspor-Menemen Belediyespor maçına atandı.

TEHDİT EDİLDİM DİYEREK İSTİFA ETTİ

Maçın oynanmasına günler kala Menemen Belediyespor hakem hakkında sosyal medyadan açıklama yaparken, maça atanan hakeme tepki gösterdi. Maça ise henüz daha varken, Abdullah Yılmaz sürpriz bir harekette bulundu ve bir dilekçe yazarak görevinden istifa ettiğini açıkladı. Buna gerekçe olaraksa, MHK Başkanı Yusuf Namoğlu’nun kendisini tehdit etmesi olarak gösteren Yılmaz verdiği istifa dilekçesinde, “Menemenspor – Afjet Afyonspor müsabakası ile ilgili olarak MHK Başkanı Yusuf Namoğlu tarafından 2 defa cep telefonumdan arandım. Cevapsız çağrılarını gördüğümde kendisini aradım. Daha önce Menemen müsabakası yönettiğimi ve Menemen cephesinin tepkileri olmuştu diye belirtti. Bu sebeple doğru dürüst maç yönet maça MHK üyesi gönderip izleteceğim. Bu maçtaki yönetimine göre bir daha maç alamazsın. Maçın yönetimine göre geleceğini şekillendireceğim! Bizim sorumluluğumuz sadece Allah’a karşıdır. Bizim geleceğimize sadece Allahu Teala karar verdi. Bu yapmış olduğu tehditkar konuşmaları MHK Başkanı’nın müsabakaya 48 saatten az kaldığı sürede söylemesi sebebiyle 22 yıldır adaletle icra etmiş olduğum hakemlik kariyerimi noktalıyorum” cümlelerini kullandı. 
 

About

Check Also

UEFA, Galatasaray'ın Dosyasını 11 Mayısta Gündeme Alacak

Galatasaray’ın, finansal fair-play ile ilgili UEFA’da bulunan dosyasının gündeme alınacağı tarih açıklandı. Sarı kırmızılıların dosyası, …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir