Cumartesi , Ağustos 4 2018

MHP'li Adan: CHP, ÖSO İçin IŞİD Algısı Oluşturuyor


MHP Genel Başkan Yardımcısı Celal Adan, Afrin bölgesine düzenlenen ‘Zeytin Dalı Harekatında’ TSK ile birlikte hareket eden Özgür Suriye Ordusu (ÖSO) güçlerinin, CHP tarafından IŞİD ve El-Kaide gibi terör örgütleriyle özdeşleştirilerek irtibatlandırılmaya çalışıldığını iddia etti. 
    

Yazılı bir açıklamada bulunan MHP’li Adan, “Suriye’yi parçalamaya çalışan küresel güçler, PKK/PYD için bir yaşam alanı oluşturmayı, Suriye’nin kuzeyini PKK’nın militan yuvası haline getirmeyi ve bu bölgeyi silah deposu olarak kullanmayı hedeflemektedir. Türkiye ise bu durum karşısında meşru müdafaa hakkını kullanarak bölgeye ‘Zeytin Dalı Harekatını’ düzenleyerek bu oyunu bertaraf etmeyi hedeflemektedir. Dostumuz ve müttefikimiz olduğunu ileri süren Batılı ülkelerin yetkililerine ise suçüstü yapılmıştır. Yakayı suçüstü ele vermenin panik psikolojisi içerisinde yalan beyanatlarda bulunarak dünya kamuoyunu yanıltma gayreti içerisindedirler. TSK ile birlikte hareket eden ÖSO güçleri ise CHP yetkilileri tarafından DEAŞ ve El-Kaide gibi terör örgütleri ile irtibatlandırılmaya çalışılmaktadır. Büyük tehlikeler içeren bu politik hamlelerin arkasında ise şüphesiz ABD vardır. 
    

ABD, PYD terör örgütüne bizzat kendisi tarafından verilen, PKK terör örgütünün bir cebinden çıkarılarak diğer cebine aktarılan ve bu sayede Türk askerine doğrultulan silahların üzerini örtme çabasındadır. ABD Dışişleri Bakanlığı sözcüsü Nauert, YPG ya da PYD yerine direkt PKK’nın ismini kullanmış, böylelikle de yardım ettikleri şahısların isimlerini tescillemiştir.  
    

‘Savaş bir halk sağlığı sorunudur’ şeklinde beyanatta bulunarak ülkemizin haklı ve meşru mücadelesini lekelemeye çalışan Tabipler Birliğinden, ülkemizi DEAŞ ve El-Kaide gibi terör örgütleriyle irtibatlandırmaya gayret eden CHP’ye kadar milletimizin arkasından iş çevirenleri, milletimiz hafızasına kaydediyor.” dedi. 
 

About

Check Also

Son Başbakan Binali Yıldırım’dan Duygusal Veda

Türkiye’nin son başbakanı Binali Yıldırım, bugün yapılan Ak Parti grup toplantısı sırasında veda konuşması yaptı. …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir