Çarşamba , Temmuz 18 2018

MHP’li Atilla Kaya’nın KHK Eleştirisine Partisinden Büyük Tepki! “CHP ve Yandaşlarıyla Aynı Hizada…”


Milliyetçi Hareket Partisi’nin İstanbul milletvekili Atilla Kaya, yeni çıkartılan KHK hakkında eleştirilerde bulundu. Bu eleştirilerin ardından partisinden cevap gecikmedi ve Kaya’ya MHP Genel Sekreteri İ. Büyük Ataman’dan sert eleştiri geldi. İşte detaylar…

Milliyetçi Hareket Partisi’nin İstanbul milletvekili olan Atilla Kaya, 696 sayılı yeni çıkartılan Kanun Hükmünde Kararname hakkında Meclis’te bir toplantısı düzenlemiş ve KHK’ya eleştirilerde bulunmuştu. MHP ise bu KHK’yı eleştirenlere sert çıkarken kendi milletvekillerinin de KHK’yı eleştirmesinden dolayı bir anda ortam gerildi ve MHP Genel Sekreteri İsmail Büyük Ataman, Atilla Kaya’ya cevap vererek eleştirilerde bulundu. 

CHP VE YANDAŞLARIYLA YANI HİZADA YER ALMASI TALİHSİZLİK

Genel Başkan Devlet Bahçeli’nin KHK hakkındaki kararının belli olduğunu ve bunu yaptığı açıklama ile duyurduğunu söyleyen MHP Genel Sekreteri İsmail Büyük Ataman, Atilla Kaya’nın yapmış olduğu eleştirileri sert bir dille eleştirdi ve onun görüşlerinin partinin görüşlerini temsil etmediğini söyledi. 

Atilla Kaya’nın bu eleştirisi ile CHP’nin ve yandaşlarının yanında yer aldığını söyleyen Ataman, “Öncelikle ve önemle belirtmek isteriz ki milletvekilimiz Atila Kaya’nın görüşleri partimizin görüşlerini yansıtmamaktadır. Ayrıca esef verici olan CHP ve yandaşları ile aynı hizada yer almış olması kendi adına bir talihsizliktir. Türk milletine karşı kin duyanlar, kinler arası diyalog kuranlar tamamdır da Atila Kaya’ya ne olmaktadır? Neden rahatsız olmuştur? Partimizin bu konudaki görüşleri Sayın Genel Başkanımız tarafından kamuoyu ile paylaşılmıştır.” dedi.
 

About

Check Also

TBMM’de İlk Oturumu ve Yemin Törenini Deniz Baykal Yönetecek

Rahatsızlığı nedeniyle bir süredir siyasetten uzak falan ancak 24 Haziran seçimlerinde bir kez daha Antalya …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir