Cuma , Haziran 22 2018

MHP'li Yalçın: CHP'nin İttifaka Tepkileri Milli İrade Duvarına Çarptı


Yazılı bir açıklama yapan MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın, “AKP ve MHP’nin ortak bir çalışma yürüterek Türkiye Büyük Millet Meclisi’ne getirdiği seçim ittifakı yasa teklifine CHP tarafından verilen akıl dışı tepkiler, CHP’yi feci şekilde demokrasi ve politika kulvarının dışına ittiğinden milli irade duvarına çarpan CHP, kendisini toparlayacak olan politikayı üretmekte zorlanmaktadır.” dedi. 

AKP ve MHP arasında kurulan ittifakın CHP açısından ‘Aşağı tükürsen sakal, yukarı tükürsen bıyık’ anlamı taşıdığını ifade eden Yalçın, “Anayasa değişikliğine dair gerçekleştirilen referandumda kendisi gibi ‘Hayır’ tarafında yer alan partiler ile ittifak yoluna gitse halk tarafından cezalandırılacak. İttifak etmeyerek yolu tek başına yürüse seçimde hüsran yaşayacak. CHP her alternatif de bir çıkmaza sürükleniyor. Genel Başkanımız Devlet Bahçeli’nin, ‘Cumhur ittifakı’ çıkışı ana muhalefet partisi CHP’nin halkı aldatmaya yönelik politikalarını deşifre etmiş, çıkar hesaplarını da bozduğu gibi gizli planlarını altüst etmiştir. CHP’nin FETÖ ve PKK terör örgütünün siyasi kanadı olan HDP ve İP ile aynı yolda kader birliği etmesi de gittikçe güçleşmektedir.” şeklinde konuştu. 

CHP’nin klişe haline gelen, eskiyen ve aşınan ezberlerinin MHP tarafından bozulduğunu iddia eden Yalçın, “AKP ile kurduğumuz seçim ittifakının, CHP yönetimince koalisyon olarak lanse edilip kötülenmeye çalışılması tamamen art niyetlidir. MHP ve AKP’nin ortak hazırladığı tasarı sağduyulu bir şekilde incelendiği zaman bunun bir koalisyon değil, ittifak olduğu rahat bir şekilde anlaşılır. AKP ile kurduğumuz ‘Cumhur ittifakı’ ülkemizin bekası, milletimizin birliğini ve bütünlüğünü içerisine alan milli mutabakat zemininin sandıkta perçinlenmesi gereksiniminden doğmuştur.” şeklinde açıklamalarda bulundu.
 

About

Check Also

Bekir Bozdağ Açıkladı! OHAL 3 Ay Daha Uzatılıyor

Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Bekir Bozdağ, Bakanlar Kurulu sonrasında açıklamalarda bulundu ve OHAL’in 3 …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir