Çarşamba , Temmuz 18 2018

Milli Atlet Aslı Çakır Ömür Boyu Pistlerden Men Edildi!


Türkiye Atletizm Federasyonu, doping kullandığı belirlenen Milli atlet Aslı Çakır’ı ömür boyu pistlerden men etti. 

Aslı Çakır, 2012 Londra Olimpiyatları’nda ülkemize altın madalyayı getirerek adeta tarih yazmıştı. Kariyerinde 3. defa dopingden ceza alan Aslı Çakır, bu defa atletizm tarihine adını kötü yazdırdı. 2012 Londra Olimpiyatları’nda altın madalya kazanarak tarih yazan Aslı, 3. kez dopingden ceza alarak, bu kez, Türk atletizm tarihinde adı dopingle en çok anılan sporcu olarak tarihe geçti.

BİR DAHA PİSTLERE ÇIKAMAYACAK
Aslı Çakır, Londra Olimpiyatları’nın ardından biyolojik pasaportundaki anormal veriler nedeniyle ikinci kez 8 yıl pistlerden men edilmişti. Aslı Çakır’ın cezası Uluslararası Spor Tahkim Mahkemesine (CAS) verdiği özel bilgiler nedeniyle 4 yıla indirilmişti. Şubat ayında yeniden pistlere dönen Aslı Çakır, bir kez daha doping kullandığı belirlenince bu defa ömür boyu pistlerden men edildi. 

TÜRKİYE ATLETİZM FEDERASYONU AÇIKLADI
AA muhabirine bir açıklama yapan Türkiye Atletizm Federasyonu Başkanı Fatih Çintimar, “Bu Aslı’nın başından bu yana gelen sürecinin bir sonucudur. Dopinge bulaşana asla ve asla geçit vermeyeceğiz. Bunu herkes böyle bilsin.” ifadelerini kullandı. 

 

About

Check Also

Spor Toto 1. Ligde 34 Haftanın Özeti

Spor Toto 1. Lig 2017-2018 sezonu tek maç haricinde sona erdi. Spor Toto 1. Lig …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir