Pazar , Temmuz 22 2018

Milyonlarca Emeklinin Temmuz Maaşları Netleşiyor


Türkiye’de milyonlarca emeklinin heyecan içerisinde beklediğin Haberi geldi.  Temmuz ayında yapılacak zammın merak içerisinde bekleyen emeklilerin zam miktarları netleşmeye başladı.  SSK ve Bağ-kur Emeklilerin de ilk 6 aylık enflasyon belirleyici olacak.  Aynı zamanda ilk 6 aylık enflasyon farkı memur emeklilerine alacağız zammı da etkileyecek.

Emekliler Temmuz ayında maaşlarına yapılacak zam için oldukça heyecanlı. Türkiye’de bulunan tam 12.3 milyon emeklinin maaşlarına Temmuz ayında zam gelecek.  Emeklilerin maaşlarına gelecek olan zaman miktarının belli olması için sadece bir hafta kaldı. 3 Temmuz tarihinde Türkiye İstatistik Kurumu tarafından açıklanacak olan enflasyon verileri hem Bağ-kur ve SSK hem de memur emeklilerinin maaşları üzerinde etkili olacak.

ZAM ORANLARINDA ENFLASYON FARKI ETKİLİ OLACAK

SSK ve Bağ-kur emeklilerine zam oranı ilk altı ayda gerçekleşecek olan Tüketici Fiyat Endeksi (TÜFE)  etkilerken,  memur emeklilerinin zaten alacağı Yüzde 3.5 zam artışına ilave olarak enflasyon farkı da eklenecek.  Memur emeklileri ilk 6 aylık süreç içerisinde yüzde dördü Aşan TÜFE verisi oranında zam farkı alacak.  Verilerin açıklanması ile birlikte SSK ve Bağ-kur emeklilerinin zamlı maaşları belli olacak.  Uzmanların daha önceki yaptığı tahminler ise ilk 4 aylık enflasyon verileri ışığında emeklilerin %5 ya da %5 buçuk civarında zaman olması yönündeydi.   Uzmanlar yılın ilk 4 ayında enflasyon miktarının yüzde 6.39 olduğunu göz önünde bulundurarak Haziran ayının da eklenmesiyle birlikte bu oranın yüzde 7.27’lere ulaşabileceğini tahmin ediyor.

About admin

Check Also

Kredi Kartı Borcu Nedeniyle Takibe Alınanların Sayısı Düştü

Türkiye Bankalar Birliği Risk Merkezi tarafından açıklanan verilere göre 2018 yılında kredi kartı ve kredi …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir