• BIST117.522
 • Altın161,933
 • Dolar3,7875
 • Euro4,6596
 • İstanbul 7 °C
 • Ankara 7 °C
 • GAZETELER
 • Günün Manşetleri
Tüm Gazete Manşetleri »

Minik Alperen'in Ölümünde İhmali Olduğu İddia Edilen Okul Kapatıldı

İzmir’in Çiğli ilçesinde okul servisinde unutularak hayatını kaybeden 3 yaşındaki Alperen Sakin’in gittiği anaokulu kapatıldı.
Minik Alperen'in Ölümünde İhmali Olduğu İddia Edilen Okul Kapatıldı
Minik Alperen'in Ölümünde İhmali Olduğu İddia Edilen Okul Kapatıldı Minik Alperen'in Ölümünde İhmali Olduğu İddia Edilen Okul Kapatıldı Minik Alperen'in Ölümünde İhmali Olduğu İddia Edilen Okul Kapatıldı

İzmir’in Çiğli ilçesinde okul servisinde unutularak hayatını kaybeden 3 yaşındaki Alperen Sakin’in gittiği anaokulu kapatıldı. 

İzmir’in Çiğli ilçesinde Salı günü yaşanan olayda,  kreşe servisle giden 3 yaşındaki Alperen Sakin, serviste unutulmuş ve havasızlıktan hayatını kaybetmişti. Türkiye’yi yasa boğan ölüme tepkiler çığ gibi büyürken yeni gelişmeler de yaşandı. Son gelen haberlere göre İzmir’de Alperen’in gittiği anaokulu kapatıldı. 

ÖĞRETMENLER BASKIYA RAĞMEN KONUŞTU
İddialara göre ilk andan itibaren Anaokulu yetkilileri, gerçeğin ortaya çıkmaması için okulda çalışan öğretmenlere baskı yaptı. Okulun öğretmenlerinden 19 yaşındaki Arzu Gülmez DHA’ya bir açıklama yaparak gerçekleri anlatmamaları konusunda kendilerine okul yönetimi tarafından baskı yapıldığını, ancak vicdanı rahat etmediği için bütün gerçekleri anlattığını söyledi. Yine Minik Alperen'in cansız bedenini servis minibüsünden çıkaran öğretmen Nurcan Altıok da okul yönetiminden baskı gördüklerini doğrulayarak, ihmali olanların cezasını çekmesi için gerçekleri anlattığını dile getirdi. 

OKUL KAPATILDI
Diğer yandan anaokulu yetkililerinin bir yandan aileyi teselli ettikleri, diğer yandan da delilleri yok etmek için kamera kayıtlarını sildirdikleri iddiaları da gündeme geldi. İddialar üzerine harekete geçen İl Milli Eğitim Müdürlüğü yetkilileri müfettiş görevlendirdi. Anaokulunda incelemeler yapan müfettişlerin hazırladığı rapor sonucunda okulun soruşturma tamamlanana kadar kapatılmasına karar verildi. 

ALPEREN ANAOKULUNA KAYITLI DEĞİLMİŞ
Ortaya çıkan başka bir gerçek ise küçük Alperen’in anaokuluna kaydının hiç yapılmadığı oldu. Okul hakkında ayrıca öğrencinin resmi kaydının olmaması nedeniyle İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından Sosyal Güvenlik Kurumu ve Gelir İdaresi Başkanlığına suç duyurusunda bulunulacak. 

 

Kaynak: Haber Kaynağı
 • Yorumlar 0
 • Facebook Yorumları 0
  Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.

Diğer Haberler