Salı , Haziran 19 2018

Mısır'da Camiyi Hedef Alan Terör Saldırısında Ölü Sayısı 250'ye Yaklaştı


Mısır’da camiyi hedef alan ve çok sayıda kişinin yaşamını yitirdiği terör saldırısı Türkiye Dışişleri Bakanlığı tarafından şiddetle kınandı. 
    

Dışişleri Bakanlığı tarafından yapılan yazılı açıklamada şu ifadelere yer verildi;
    

“Mısır’ın Kuzey Sina eyaletine bağlı El Ariş kentinin batısında bulunan bir camide gerçekleşen ve birçok kişinin ölümüne ve yaralanmasına neden olan terör saldırısını şiddetle kınıyoruz. Terör saldırısı neticesinde yaşamını yitirenlerin ailelerinin ve kardeş Mısır halkının başı sağ olsun. Yaralananlara ise acil şifa diliyoruz. ”  
    

Ariş’teki Bi’r el-Abd ilçesinde bulunan Ravda Köyü camisine yönelik terör saldırısı neticesinde ölü sayısı edinilen son bilgilere göre 235’e yükselirken yaralı sayısı ise 125’e ulaştı. Camiyi hedef alan bombalı saldırıdan hemen sonra ise cami cemaatinin otomatik silahlarla tarandığı bildirildi. Ayrıca ambulansların Ravda Köyüne girmesi saldırganlar tarafından engellenmeye çalışıldı. Terör saldırısı düzenlenen caminin bir tarikata ait olduğu kaydedildi. 
    

Cuma namazının ardından düzenlenen terör saldırısından sonra Mısır’da 3 günlük ulusal yas ilan edildi.  
    
 

About

Check Also

Suriye Operasyonuna NATO'dan Tam Destek Mesajı

ABD, İngiltere ve Fransa tarafından Suriye’de bazı hedeflere yönelik düzenlenen operasyondan sonra NATO’nun karar organı …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir