Pazartesi , Temmuz 16 2018

MİT SD Kartı Çözdü: Binlerce Kripto FETÖCÜ…


MİT tarafından ele geçirilen SD kart çözüldü. SD kartın içerisinden emniyetin mahrem yapılanmasında olan ve halen aktif görevlerine devam eden yeni isimler çıktı. 

Milli İstihbarat Teşkilatının (MİT), FETÖCÜ terör örgütünün emniyet mahrem imamına düzenlediği operasyonda ele geçirilen SD kartın çözüm işlemleri sürerken SD kartın içerisinden yeni bir listeye ulaşıldı. Listede yer alan 6 bin kişinin, FETÖ terör örgütünün mahrem yapılanmasında yer aldığı ve aktif görevlerine halen devam ettikleri tespit edildi. 

FETÖ terör örgütünün firarda olan imamı ‘Kozanlı Ömer’ kod adlı Osman Hilmi Özdil’in yerine emniyet imamlığına getirilen terör örgütü üyesinin yakalanması için düzenlenen operasyonda içerisinde FETÖ terör örgütünün sivil imamlarının da yer aldığı ve emniyet yapılanmasının son halinin olduğu bir SD karta el konuldu. SD kart içerisinde yapılan inceleme neticesinde FETÖ terör örgütünün 70 bin polisi farklı renk ve rakamlarla kodladığı tespit edildi. Yapılan bu tespitin ardından 9 bin 500 kripto isim, FETÖ terör örgütü ile bağlantılı olmaları nedeniyle açığa alındı. Daha sonra Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından koordine edilen soruşturma çerçevesinde SD kart sayesinde tespit edilen kripto isimlere operasyonlar düzenlenmişti. Soruşturma, Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından derinleştirildi. 

SD karttan çıkan 6 bin kişilik listedeki bazı isimler hakkında daha önce işlem yapıldığı, bazılarının hakkında ise hiç işlem yapılmadığı ve halen aktif görevlerine devam edenlerin olduğu öğrenildi. Listedeki şüpheliler hakkında operasyonlar kademeli olarak gerçekleştirilecek. 

Ayrıca listedeki şüphelilerin, FETÖ terör örgütünün emniyet yapılanmasından sorumlu oldukları öğrenildi. Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, şüpheliler hakkında gerekli soruşturmaların yürütülmesi için 81 ile listeyi göndererek yazı yazdı. 
 

About

Check Also

Ak Parti’den Son Dakika Bedelli Askerlik Açıklaması

AK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan, Merakla beklenen bedelli askerlik konusunda son dakika açıklaması yaptı. …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir