Cumartesi , Temmuz 21 2018

Mucize Gerçekleşti: Tebrikler Galatasaray…


Spor Toto Süper Ligde 57. Sezonun şampiyonu, dün akşam oynanan Başakşehir Fenerbahçe maçının ardından belli oldu. Aslında son 3-4 haftadan belliydi ama henüz resmileşmemişti.

Fenerbahçe’nin Başakşehir deplasmanında puan kaybetmesiyle ligde son haftaya 5 puan farkla giren Galatasaray, hem Süper Ligi şampiyon olarak tamamladı hem de Fenerbahçe ile girdiği 4. Yıldız savaşını kazandı.

Son 3-4 haftadır zaten Galatasaray’ın şampiyon olacağı belliydi. Önceki “Şampiyon Galatasaray… Beşiktaş ve Fenerbahçe Başka Bahara” başlıklı yazımda da belirttiğim gibi hem oyun hem de motivasyon anlamında Galatasaray, şampiyonluğunu ilan etmişti.

Beşiktaş’ın tecrübesizliği ve beceriksizliği, Fenerbahçe’nin ise oyun ve motivasyon anlamındaki eksiklikleri bu durumun olacağının işaretiydi ki Galatasaray şampiyonluğunu ilan etmek için 33. Haftayı bekledi. Nitekim o da oldu ve Galatasaray, Hamza Hamzaoğlu önderliğinde 4. Yıldızı takmayı başardı.

Kısaca bir başka önceki “Mucize Gerçekleşecek mi? Son 5 Hafta…” başlıklı yazımda da belirttiğim gibi Hamza Hamzaoğlu mucizesi gerçekleşti ve Hamza hoca, hem Galatasaray hem de Türk Spor tarihine adını altın harflerle yazdırdı.

Bu şampiyonlukta eğer yüzde olarak kimin daha fazla katkısı var şeklinde yüzdeye vuracak olursak %50 Hamza Hamzaoğlu, %50 ise diğerleri şeklinde belirtebiliriz.

Takıma birçok anlamda yaptığı katkıyla taraflı tarafsız herkesin saygısını kazanmış olan Hamza Hamzaoğlu, bu şampiyonluğun ardından belki Türkiye Kupasını da kazanarak çifte bir başarıya imza atacak.

Büyük Bir Başarıya İmza Atan Galatasaray ve Hamza Hamzaoğlu’nu tebrik ederek yazıma son veriyorum.

Hamza Hamzaoğlu Mucizesi Gerçekleşti: Tebrikler Galatasaray…

Teşekkürler Hamza Hamzaoğlu…

About Ali Yiğit KUTLUCA

Check Also

Kendimize Sormamız Gerekenler

Neden asabiyiz?      Toplumsal baskı ve ötekileştirmeye maruz kalıyor muyuz?     Sevgisizlik ve şiddet neden …

3 comments

  1. "Mucize" çok abartılı olmuş,biraz kendi insanımıza güvenelim artık,yabancı şampiyon yapsaydı zaten onun için getirdik denirdi,yerli hoca yapınca mucize gerçekleşmiş gibi bir algı doğru değil,Hamza Hoca zaten kaliteliydi şampiyonlukla tescillemiş oldu,emeğine sağlık..

  2. ne mucizesi ya dupeduz hakem ve federasyon basarisi yaiklar olsun hak yiyenler Allah buyuk

  3. hamzaoğlu mucizesi gerçekleşti tebrikler g.saray

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir