Cuma , Haziran 22 2018

Muğla'da 6 Yaşındaki Esma Armut Yerken Hayatını Kaybetti!


Muğla’nın Ortaca İlçesi’nde 6 yaşındaki Esma Topçu yediği armudun boğazını tahriş etmesi sonucu kaldırıldığı hastanede hayatını kaybetti. Esma’nın ailesi hastaneyi suçlarken, küçük çocuğun kesin ölüm nedeni otopsiden sonra belli olacak. 

Muğla’nın Ortaca İlçesi Dalaklı Mahallesi’ndeki babası Muhammet Topçu, annesi Pınar Topçu ve ablası Emine Topçu ile evlerinde saat 20.00 sularında armut yiyen 6 yaşındaki Esma Topçu bir anda kusmaya başladı. Aile kızlarını bunun üzerine Ortaca Devlet Hastanesi’ne kaldırdı. Esma Topçu’nun armuttan boğazının tahriş olduğu belirlenerek serum tedavisi uygulandı. Ancak, küçük çocuğun hayat i fonksiyonları kötüye gitti. Hastaneye çağrılan çocuk doktorunun müdahalesine rağmen kurtarılamayan küçük kız hayatını kaybetti. 

AİLE HASTANEYİ SUÇLADI
Minik Esma’nın ölüm haberi yakınlarını yasa boğdu. Anne Pınar Topçu’nun hastanede feryatları yürek yaktı. Aile, Esma ile hastanede yeterince ilgilenilmediğini ve ölümünde ihmal olduğunu belirterek, doktor ve hastaneden şikayetçi olacaklarını söyledi. Esma’nın kesin ölüm nedenini ise yapılacak otopsinin sonucu belirleyecek. 

 

About

Check Also

Hakkari’de Şehit Düşen Askerin Babası Acı Habere Dayanamadı

Hakkari Çukurca’da PKK’lı teröristler tarafından düzenlenen güdümlü füze saldırısında şehit olan Topçu Onbaşı Abdülselam halatın …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir