Salı , Haziran 19 2018

Muğla'da 700 Yıllık Altın Yazmalı Tevrat Ele Geçirildi


Muğla’nın Seydikemer ilçesinde 700 yıllık olduğu tahmin edilen, ceylan derisi üzerine altın yazmalı Tevrat ele geçirildi. 

Jandarma ekipleri, tarihi eser kaçakçılarının 700 yıllık olduğu tahmin edilen bir Tevrat’ı satmaya çalıştıkları istihbaratı ile harekete geçti. Müşteri gibi şüphelilerle iletişim kuran jandarma ekipleri, başarılı bir operasyona imza attı. 

7,5 MİLYON LİRAYA ANLAŞTILAR
Tevrat satışı için kaçakçılarla müşteri gibi görüşen İl ve Seydikemer Jandarma Komutanlığı ekipleri, 7,5 milyon liraya anlaşarak zanlıları Karadere Mahallesi’ndeki sahile çağırdı. Düzenlenen operasyonla Sadettin U, Selahattin U, Zahit Ç. ve İlker A gözaltına alındı. Jandarma ekiplerinin yaptığı aramada, 700 yıllık olduğu tahmin edilen, ceylan derisi üzerine altın yazmalı Tevrat bulundu. 

ADLİYEYE ZEVK EDİLDİ
Operasyonda gözaltına alınan 4 zanlıdan Sadettin U, Seydikemer Jandarma Komutanlığına bağlı Eşen Karakol Komutanlığındaki işlemlerinin ardından sevk edildiği mahkeme tarafından “tarihi eser kaçakçılığı” suçundan tutuklandı. Diğer zanlılar ise mahkemece adli kontrol şartı ile serbest bırakıldı. 

TEVRAT MÜZEYE TESLİM EDİLDİ
Ele geçirilen ve 700 yıllık olduğu tahmin edilen Tevrat’ın incelenmek üzere Fethiye Müze Müdürlüğü’ne teslim edildiği belirtildi. 
tevrat.jpg

About

Check Also

Bekir İrtegün’den Olay Yaratan FETÖ İtirafı: Emre Belözoğlu’nun Evinde Toplandık

FETÖ soruşturması kapsamında eski futbolcular hakkında hazırlanan iddianamede futbolcu Bekir İrtegün, FETÖ toplantılarına Gaziantepspor da …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir