Cumartesi , Ağustos 4 2018

Bodrum'da Deprem Oldu | Son Depremler


Ege’de yine koruktan bir deprem meydana geldi. Sosyal Medya üzerinden yayılan ve büyük bir korku yaratan deprem ile ilgili Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığının (AFAD) çalışmalarını sürdürüyor. Dün ard arda gelen depremler ile büyük korku yaşayan vatandaşlar bugün yeni bir deprem ile bir kez daha büyük bir korku yaşadı. Kandilli Rasathanesi tarafından Bodrumda meydana gelen deprem önce 5,1 ardından 5,3 olarak açıklandı.

Dün saat 04.46 da Muğla’nın Bodrum İlçesi Gökova Körfezinde 4,3 büyüklüğünde ve yerin 17,49 km derinliğinde meydana gelen depremin ardından sürekli artçı sarsıntılar yaşana vatandaşlar bu sabah saat 10.42 de Bodrum Pınarlıbelen mevkiinde meydana gelen Kandilli rasathanesi tarafından önce 5,1 ardından da 5,3 olarak açıklanan deprem yerin 1,6 km altında meydana geldi ve daha şiddetli hissedildi. Bodru ve çevresinde son 24 saat içerisinde yaklaşıl 326 deprem meydana geldi.  

AFAD’ın açıklamasına göre saat 0.46’da Bodrum Gökova açıklarında 3.4 büyüklüğünde, saat 10.53’te ise 4,3 büyüklüğünde iki deprem daha meydana geldi.

DEPDEM TATİLCİLERİ TEDİRGİN ETTİ

Depremi hisseden tatilciler ve Bodrumlular sokaklara koştu. Can ve mal kaybının yaşanmadığı depremde  vatandaşlar üzerinde tedirğinlik halen devam ediyor. Binalara giremeye korkuyorlar.

Bodrumda evlerin iki katlı olması büyük deprem açısından vatandaşlar için büyük bir şans. Bodrum da geçtiğimiz haftada 6,5 büyüklüğünde deprem meydana gelmişti. Yaşanan o depremin ardından bugün yaşanan bu deprem en büyük deprem olarak kayıtlara geçti. 

KAYMAKAMDAN AÇIKLAMA

Bordum Kaymakamı Bekir Yılmaz,”Sıkıntı oluşturacak, korkuya, paniğe sevk edecek bir deprem değil bu. Bize intikal eden bir şey yok, büyüklüğü 5’in üzerindeydi ama artık bize hasar verecek durumu yok bu tür depremlerin” dedi. Ayrıca Bodrum Belediyesi Zabıta ekipleri ile İtfaiye ekipleri ve Jandarma deprem üssü Pınarlıbelen mevkiine giderek gerekli incelemeleri yapacak.

About

Check Also

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Girişimlerinden Sonra Tamimi Özgürlüğüne Kavuştu

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan girişimlerinin ardından İsrail tarafından serbest bırakılan Ahed Tamimi’yi telefonla arayarak cesaretinden …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir