Cuma , Haziran 22 2018

Muharrem İnce Adaylığını Açıkladı! 80 Milyonu Ankara’ya Çağırdı


Cumhuriyet Halk Partisi’nde yapılacak olan genel başkanlık seçimleri öncesinde adaylar belli olmaya başladı. Partini önemli isimlerinden bir tanesi olan ve parti tabanında ayrı bir yeri olan Muharrem İnce, genel başkan adaylığını açıkladı. İşte detaylar…

Cumhuriyet Halk Partisi’nde Olağan Kurultay heyecanı yaşanıyor! 3-4 Şubat tarihinde yapılacak olan seçimde ise genel başkan adayları belli olmaya başlıyor. Cumhuriyet Halk Partisi’nin Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun da aday olarak gireceği seçimde rakip olarak adaylığını ilk açıklayan isim eski İstanbul Baro Başkanı Ümit Kocasakal olmuştu. Ümit Kocasakal’ın ardından ise bugün de CHP Yalova milletvekili Muharrem İnce adaylığını resmen açıkladı.

80 MİLYONU ANKARA’YA DAVET ETTİ

Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde bir basın toplantısı gerçekleştiren CHP Yalova milletvekili Muharrem İnce, çok önemli bir kurultay gerçekleştirileceğini söyledi ve bu sebeple hata yapma lükslerinin olmadığını söyledi. Kendisi adına delegelerden yeterli imzayı topladığını ve bu sebeple de Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanlığı’na aday olduğunu açıklayan Muharrem İnce, partiye üye olan olmayan 80 milyon herkesi kurultaya davet etti. İnce, “Umutları yeşertmeye, atılımlar yapmaya ihtiyaç vardır. 36. Olağan Kongresi’nde CHP Genel Başkanlığı’na adayım. Aday gösterildim. 2019’da Cumhurbaşkanı adayı, genel başkanın iki dudağı arasında olmamalıdır. CHP tüzük değişikliği yapmalıdır. CHP’nin başkanı partiyi ben yöneteyim, ülkeyi başkası yönetsin diyemez. 3 Şubat’ta 80 milyonu Ankara’ya kurultaya davet ediyorum” ifadelerine yer verdi. 
 

About

Check Also

Bekir Bozdağ Açıkladı! OHAL 3 Ay Daha Uzatılıyor

Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Bekir Bozdağ, Bakanlar Kurulu sonrasında açıklamalarda bulundu ve OHAL’in 3 …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir