Pazartesi , Temmuz 23 2018

Muharrem İnce Tüzük Değişikliğinde Kararlı! “100 Bin İmza Toplayacağım”


CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu ile girdiği başkanlık yarışını kaybeden Muharrem İnce, tüzük değişikliğine gidilmesi için 100 bin imza toplayıp bu teklifi genel merkeze sunacağını dile getirdi. İşte detaylar…

Cumhuriyet Halk Partisi’nde yapılan Olağan Kongre’de genel başkanlığa aday olan ve başkanlık seçimini Kemal Kılıçdaroğlu’na kaybeden Muharrem İnce, parti içerisinde yaptığı eleştirilerinin ardından, genel başkan olması halinde tüzük değişikliğine gideceğini söylemişti. Seçimi kaybetse de bu durumdan vazgeçmediğini belirten Muharrem İnce, CHP’nin yeni bir umuda ihtiyacı olduğunu ve bu yüzden de tüzükteki 3 maddenin değişmesi gerektiğini söyledi. İnce, 2 seçim kaybeden genel başkanın istifa etmesi için bir değişiklik yapılması gerektiğini söyledi ve bu sebeple 100 bin imza toplayarak bu değişikliğin yapılması için teklifte bulunacağını sözlerine ekledi.

CUMHURBAŞKANI ADAYINI ÜYELER SEÇSİN

Partisinde bu tüzük değişikliğinin muhakkak yapılması gerektiğini ve bu yüzden de parti üyelerinden 100 bin imza toplayacağını söyleyen Muharrem İnce, bu imza toplama işine ise önümüzdeki günlerde başlayacağını söyledi. Ayrıca Muharrem İnce, Türkiye’nin her seçimi kaybeden bir muhalefete mahkum olmadığını söyleyerek, muhalefetin değiştirilmesi gerektiğini de sözlerine ekledi.

CHP’nin Türkiye’ye yeniden umut olması için böyle bir adımın artık atılmasının zamanının geldiğini de belirten CHP Yalova milletvekili Muharrem İnce, partiye 1 milyon 300 bin üye olduğunu söyledi ve Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde CHP’nin adayını parti üyelerinin seçmesi gerektiğini de dile getirdi.  

About

Check Also

Muharrem İnce Meydan Okudu: Yenildiysen Çekileceksin

CHP’nin 24 Haziran seçimlerinde cumhurbaşkanı adayı olarak gösterdiği Muharrem İnce yaptığı açıklamalarla adeta Kılıçdaroğlu’na meydan …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir