Cuma , Haziran 22 2018

Muharrem İnce’den İnce Eleştiri! “Zorla İmza Attırıyorlar”


CHP Genel Merkezi’nde Kemal Kılıçdaroğlu ile bir görüşme gerçekleştiren Muharrem İnce, görüşme sonrasında yaptığı açıklamasında kendi partisine eleştirilerde bulundu ve delegelere zorla imza attırıldığını söyledi. İşte detaylar…

Cumhuriyet Halk Partisi’nin Yalova milletvekili Muharrem İnce, genel başkanlığa adaylığını açıklamasının ardından, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile bir görüşme gerçekleştirdi. Kılıçdaroğlu’nun yanına elinde bir dosya ile giden ve adaylık için yeterli oyu topladığını da belirten Muharrem İnce, görüşme sonrası ses getirecek açıklamalar yaptı. 

ZORLA İMZA ATTIRIYORLAR İDDİASI

Yaklaşık olarak 20 dakikalık görüşmenin ardından genel merkezde basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Muharrem İnce, u seçimin çok farklı olduğunu söyledi ve sadece CHP’nin değil, Türkiye’nin kaderini değiştireceğini dile getirdi. Kendi partisine seçim üzerinden eleştirilerde de bulunan Muharrem İnce, delegelerden zorla imza toplandığını söyledi ve  partinin imza baskısından kurtarılması gerektiğini dile getirdi. İnce, “İsterse, kendisine bu dosyayı bırakabileceğimi, isterse Divan’a vereceğimi söyledim. Divan’a vermemin daha doğru olduğunu söyledi kendileri. Partiyi imza baskısından kurtarmak gerektiğini söyledim. Genel başkan yardımcılarının insanlara zorla imza attırdığını, bunun doğru olmadığını, kamuoyunda tartışmalara yol açacağını, bu konuda kendisinin haberinin olmadığına inandığımı ve buna bir önlem alınması gerektiğini söyledim. Sayın delegeler üzerindeki bu baskının kaldırılması gerektiğini, demokratik bir ortamda, özgürce yarışmamız gerektiğini söyledim. Biz, iktidarı eleştiriyoruz. Devletin imkanlarıyla seçimlere giriyorlar, devletin uçağını, helikopterini kullanıyor diye Tayyip Erdoğan’ı eleştiriyoruz. Parti içi bir yarışta da partinin imkanlarını kullanarak avantaj elde etmenin doğru olmadığını, bunun rahat, demokratik, tartışma ortamında, özgür seçimle sonuçlanması gerektiğini söyledim” dedi.
 

About

Check Also

Bekir Bozdağ Açıkladı! OHAL 3 Ay Daha Uzatılıyor

Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Bekir Bozdağ, Bakanlar Kurulu sonrasında açıklamalarda bulundu ve OHAL’in 3 …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir