Cuma , Haziran 22 2018

Müjdat Gezen Sanat Merkezi'ni Kundaklayan Kişinin Cezası Belli Oldu


İstanbul’da Kadıköy’de geçtiğimiz aylarda ünlü tiyatrocu Müjdat Gezen’a ait olan sanat merkezi kundaklanmıştı. Müjdat Gezen Sanat Merkezi’ni (MSGM) kundaklayan Mehmet Ali Aligül’ün cezası belli oldu. 

Müjdat Gezen Sanat Merkezi’ni kundaklayan Mehmet Ali Aligül’e mahkeme tarafından 4 yıl 2 ay hapis cezası verildi. Mahkeme gerekçeli kararında, bir eğitim kurumuna yönelik eylemi ve o sırada bina içerisinde birinin bulunmasının yarattığı tehlikeyi de göz önünde bulundurarak, cezayı en üst sınırdan verdiğini ifade etti. 

40 BİN TL ÖDEME YAPMASI İSTENDİ
Müjdat Gezen Sanat Merkezi’nin kundaklanması davası İstanbul Anadolu 49. Asliye Ceza Mahkemesi’nde görüldü. Tutuksuz sanık Mehmet Ali Aligül ve Avukatı Begüm Kaya’nın yanı sıra MSGM’nin Avukatı Toygar Öztürk karar duruşmasına katıldı. Sigorta şirketi tarafından MSGM’ye yaklaşık 40 bin liralık suçtan kaynaklı hasar ödemesi yapıldığını belirten hakim Gökhan Pala, sanığa bu parayı ödeyecek gücünün olup olmadığını sordu. Sanık ise 40 bin liranın çok şişirilmiş ve fahiş bir ücret olduğunu belirterek, şu anda ödeyecek gücünün olmadığını söyledi. 

4 YIL 2 AY HAPİS
Sanık son sözü sorulduğunda olayı bir anlık sinirle yaptığını belirtse de hakim Gökhan Pala, kararını açıkladı. Sanığa “Yakarak mala zarara verme” suçundan 4 yıl 2 ay hapis cezası verildi. Hakim kararını açıklarken, eylemin bir eğitim kurumuna yönelik olarak işlenmesinin ve yakılan binanın içinde o anda bir insanın bulunmasının göz önünde bulundurularak, en üst  sınırdan ceza verildiğini belirtti. 
 

About

Check Also

Hakkari’de Şehit Düşen Askerin Babası Acı Habere Dayanamadı

Hakkari Çukurca’da PKK’lı teröristler tarafından düzenlenen güdümlü füze saldırısında şehit olan Topçu Onbaşı Abdülselam halatın …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir