Cuma , Ağustos 3 2018

Müjde Geldi! Emeklilere İki İkramiye, Gençlere Üç Asgari Ücret


24 Haziran seçimleri öncesinde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından Açıklanan AK Parti seçim beyannamesi hayata geçmeye başlıyor. Seçim beyannamesinde gençlere 3 asgari ücret, emekliye iki ikramiye, Yeni asgari ücretin belirlenmesi gibi Gündem maddeleri vardı. Yeni kabinenin kişiler arasında bu Gündem maddelerinin olacağı öğrenildi.

Türkiye’nin 24 Haziran seçimlerinin ardından geçtiği yeni yönetim sistemi ile birlikte birçok alanda önemli reformlar yapılacak. Reformların yapılacağı olanlardan bir tanesi de Sosyal Güvenlik alanı. Yeni Çalışma, Sosyal Güvenlik ve aile Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk,  oldukça önemli dosyaları incelemeye başladı.  Aslında Başkan Recep Tayyip Erdoğan yeni dönemde Çalışma hayatı ve Sosyal Güvenlik alanında yapılacakların ipuçlarını AK Parti’nin seçim beyannamesinde vermişti.

EMEKLİLERE İKRAMİYE VE PRİM

AK Parti’nin seçim beyannamesi içerisinde emeklilik hizmetlerinin etkinleştirilmesi vardı. Emeklilere bu yıldan itibaren yılda 2 defa Ramazan ve Kurban Bayramı öncesi 1000’er TL emekli ikramiyesi her yıl verilecek. Emekliler ticari faaliyetlerini Emekli olduktan sonra da sürdürmeye devam ederse sosyal güvenlik destek primi borçları olması durumunda silinecek. Ayrıca emeklilere ikinci emeklilik yolu da yeni bir programla açılacak.

GENÇLERE ÜÇ ASGARİ ÜCRET

Yaz aylarında üniversite öğrencisi gençlerin çalışma imkânına kavuşması ile ilgili uygulamada Yeni Bakan Selçuk tarafından gerçekleştirilecek. ‘Gençler İçin Sosyal Çalışma Programı’ kapsamında yaz aylarında bulundukları şehirlerin durumuna göre çalışan gençler 3 ay boyunca asgari ücret alacaklar.

About admin

Check Also

Memur ve Emeklilere Son 10 Yılın Rekor Zam Oranı Geliyor

Milyonlarca memur ve emekli, 3 Temmuz tarihinde açıklanacak enflasyon verisini merakla bekliyor.  Tahminlere göre memur …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir