Pazar , Temmuz 22 2018

Mülteciler (Kıyıya Vuran Merhamet)


21. yüzyıl en acımasız katliamlara sahne oldu. İsrail’in Filistinli çocukları katletmesinden, Amerika’nın Irakta 1 milyon insanı diktatör senaryosu adı altında öldürmesi ve en az 2 milyon insanı sakat bırakması, Suriye’de ki iç savaşta ölenler, Libya’da aynı şekilde ölen yüzbinler, Mısır’da Batının putu demokrasi yalanına sahip çıkmak isteyenler, dünya televizyonlarının gözü önünde katledildiler. Ama son haftalarda üst üste yaşanan mülteci dramlarından iki tanesi var ki, tüm vicdanları ve merhamet dolu yürekleri paramparça etti.  Akdeniz’de insanlık kıyıya vurmuştu! İç savaştan kaçan küçücük masum bedenler ve anneleri Akdeniz’in sularında boğularak can verdiler.

5G hızı ile dünyanın her bölgesine bağlanabilen Canavar Batı Medeniyeti, maalesef söz konusu insan canı olunca, kör, sağır ve dilsiz oluveriyor. Kendi kanallarında sözüm ona çevreci ve hayvan sever olan sahtekârlar, ölen mazlum insan olunca kanallarının hiç birinde haber değeri dahi olmuyor.  Çünkü onların 5G hızı insana hizmet amacı ile değil insanı sömürmek aracı olarak bulunmuş bir icattan öte bir şey ifade etmemektedir. Onların 5G den anladıkları petrol, altın, elmas, bor, uranyum ve doğalgaz gibi madenlerdir. Onlar için insan hayatının hiçbir önemi yoktur.

Gemilere binerek ölüm riskini alan ve gönüllü köle olmaya razı bu insanlara bile tahammülü olmayan bu alçaklar, mazlum coğrafyanın masum insanlarını anladığımız kadarı ile kendi ülkelerinde imha etme planını yapıyorlardı. Zaten iç savaş dolayısı birbirine düşman ettikleri tüm guruplara en ağır silahları vererek onların birbirlerini katletmesini izlemekten öte gitmiyorlardı.

Amerika’daki sel felaketini, Avrupa’daki tren kazasını, İsrail’deki ağaçta mahsur kalan kediyi haber adı altında kanalları aracılığı ile, tüm dünyaya servis eden alçaklar, söz konusu ölen yüz binlerce masum insan olunca, maalesef haber değeri görmeyerek, hiçbir şekilde haber yapmıyor ve yaptırtmıyorlar.

Dünyamız Amerika, Avrupa Birliği ve İngiltere’nin vicdanına ve insafına bırakılamaz. Kişi başı milli geliri 10 bin dolar olan Türkiye 5 milyon mülteciye kapılarını açtı. Ama kişi başı geliri 50 bin dolar olan yukarıda saydığım ülkeler yüz bin mülteciye kapılarını açmaktan korktular.

Tüm bunlar açıkça gösteriyor ki, Batı Medeniyeti, teknolojiyi insanlığa hizmet aracı olarak değil, insanlığı sömürü aracı olarak kullanıyor. Sizin teknolojiniz batsın, sizin insan hakları ve demokrasi anlayışınız batsın, sizin merhametiniz batsın, sizin olmayan insanlığınız batsın!

Buradan Anadolu Medeniyetinin Merhamet dolu insanlarına sonsuz teşekkürlerimi iletiyorum. Başta Irak ve Suriye olmak üzere Pakistan, Afganistan, Çeçenistan, Arnavutluk, Kosova, Bosna, Doğu Türkistan mazlumlarına kucak açan ülkemin Merhametli insanlarına Rabbim hiçbir zaman zeval vermesin, birliğimizi bozmasın ve Vatanımızı böldürmesin.

About Bilal OKUDAN

Check Also

Kendimize Sormamız Gerekenler

Neden asabiyiz?      Toplumsal baskı ve ötekileştirmeye maruz kalıyor muyuz?     Sevgisizlik ve şiddet neden …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir