Cumartesi , Ağustos 4 2018

Muslera: Kariyerimi İtalya'da Sürdürebilirim


İtalyanların La Gazzetta dello Sport gazetesine açıklamalarda bulunan Galatasaray’ın başarılı Uruguaylı kalecisi Fernando Muslera, Süper Lig’de şampiyonluğa ulaşmayı hedeflediklerini belirtirken kariyerini İtalya’da sürdürebileceğinin sinyallerini verdi. 
    

Uruguay Milli Takımı kampında bulunan Muslera, Galatasaray’a yönelik hedeflerinden söz ettikten sonra İtalya macerası hakkında da görüşlerini açıkladı. 
    

Bu sezonun Galatasaray’da geçirdiği 7. sezon olduğuna değinen Muslera, “Bu sezon inanılmaz şeylere gebe. Şampiyonluk yarışında her takım birbirinden güçlü. Şampiyonluk yarışında çok güçlü bir Başakşehir var. Yine şampiyonluğu kovalayan güçlü bir Beşiktaş ve Fenerbahçe var. Şampiyonluk yarışında mutlu sona ermek dört takım içinde önem arz ediyor. Galatasaray’da geçirdiğim 7. sezonumda 4’üncü kez mutlu sona ermek en büyük hedefim.” dedi. 
    

Galatasaray İsterse Kalırım
    

Muslera, “İtalya’ya ve Roma’ya çok büyük özlem duyuyorum. Lazio’da kalecilik yaptığım yıllar gerçekten çok özeldi. Bir gün Galatasaray’dan ayrılırsam Serie A’da oynamayı isterim. Galatasaray’daki geleceğim tamamen Galatasaray’a bağlı. Benim için paranın önemi yoktur. Benim için önemli olan Galatasaray’ın beni isteyip istememesidir. Benimle ilgili yapılan teklifleri bugüne kadar dikkate almayan Galatasaray, teklifin miktarı ne kadar olursa olsun beni göndermenin hesabını yapmadı. Galatasaray ile kontratım olduğundan dolayı bu konuda herhangi bir görüş belirtmem yanlış olur. Serie A’ya dönüp dönmeyeceğim hakkındaki kararı Galatasaray ile menajerim Daniela Fonseca verecektir.” şeklinde konuştu. 
    

Uruguay Milli Takımı ile Dünya Kupasında mücadele etmekten gurur duyacağını belirten Muslera, “Rusya’da düzenlenecek olan Dünya Kupasında mücadele etmek için sabırsızlanıyorum. Efsane kaleci olan İtalyan Buffon’un olmamasına çok üzülüyorum. Astori’yi tanımasam da vefatı beni çok üzdü. Bazı şeyler Tanrı’nın kontrolünde olduğu için insan, ne yaparsa yapsın bazı şeylerin sonucunu değiştiremiyor. ” şeklinde açıklamalarda bulundu.  
       
 

About

Check Also

Koşarak Kilo Verilir Mi?

Koşma fonksiyonu Aslında 4 milyon yıl önce antik çağlardaki Atalarımız tarafından kazanıldı. Onların temel amacı …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir