• BIST107.015
 • Altın172,213
 • Dolar4,0658
 • Euro4,9307
 • İstanbul 21 °C
 • Ankara 14 °C
 • GAZETELER
 • Günün Manşetleri
Tüm Gazete Manşetleri »

Müslümanlar Birleştiği Takdirde Süper Güç Ortaya Çıkar

ABD'nin, Kudüs'ün İsrail'in başkenti olduğuna dair karar almasından hemen sonra Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın karara reaksiyon gösteren tek devlet adamı olduğuna dikkat çeken Alman gazeteci Hecht-Galinski...
Müslümanlar Birleştiği Takdirde Süper Güç Ortaya Çıkar
Müslümanlar Birleştiği Takdirde Süper Güç Ortaya Çıkar Müslümanlar Birleştiği Takdirde Süper Güç Ortaya Çıkar Müslümanlar Birleştiği Takdirde Süper Güç Ortaya Çıkar

ABD'nin, Kudüs'ün İsrail'in başkenti olduğuna dair karar almasından hemen sonra Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın karara reaksiyon gösteren tek devlet adamı olduğuna dikkat çeken Alman gazeteci Hecht-Galinski, İİT ülkeleri tarafından Müslümanlara birlik ve beraberlik mesajı verildiği takdirde 1,5 milyar nüfusu olan İslam dünyasının süper bir güç olabileceğine değindi. 
    

Almanya Yahudi Merkez Konseyi eski başkanı Heinz-Galinski'nin kızı gazeteci Evelyn Hecht-Galinski, ABD Başkanı Donald Trump tarafından alınan Kudüs'ün İsrail'in başkenti olduğuna dair kararı, bu kararın alınmasından sonraki süreçte yaşananları, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın karardan sonraki girişimleri hakkında görüşlerini belirtti. 
    

Hecht-Galinski, "ABD Başkanı Trump tarafından alınan Kudüs kararı uluslararası hukuka aykırı olduğundan dolayı Avrupa Devletleri, bu kararın arkasında durmamalıdır. Trump tarafından alınan ve son derece provoke edici kararın ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından gösterilen tepki ise haklı olmanın çok ötesindeydi. ABD Başkanı Trump tarafından alınan Kudüs kararı, dünya genelinde eleştirilse de herhangi bir sonuç elde edilemedi. Kudüs kararının hemen ardından tepki veren tek devlet adamı ise Cumhurbaşkanı Erdoğan oldu." şeklinde konuştu. 
    

1,5 Milyarlık İslam Dünyası Süper Güç Olabilir
    

Hecht-Galinski, konu ile ilgili görüşlerini şöyle sürdürdü;
    

"Kudüs'ün kaderini tek başına ABD'nin belirleyemeyeceğine yönelik tepki gösteren Cumhurbaşkanı Erdoğan, gösterdiği reaksiyonda sonuna kadar haklıydı. Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından gösterilen bu haklı tepkinin İslam ülkeleri tarafından desteklenmesi gerekir. ABD Başkanı Trump tarafından alınan Kudüs kararına tepki veren 57 İİT üyesi İslam Devletleri, kendi içlerinde kavgaya tutuştuğu ve ihtilaflara düştüğü sürece Batı'nın tutumu ve Yahudi Devletinin eli daha da güçlü olacaktır. Bu zararlı olduğu gibi Filistin içinde felaket anlamına gelmektedir. İİT ülkeleri, birbirleriyle kavga etmek yerine uyum içerisinde olarak Müslüman alemine birlik ve beraberlik mesajı verirlerse ortaya dünya çapında süper bir güç çıkabilir."   

Kaynak: Haber Kaynağı
 • Yorumlar 0
 • Facebook Yorumları 0
  Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.

Diğer Haberler