Cumartesi , Ağustos 4 2018

Müslümanlar Birleştiği Takdirde Süper Güç Ortaya Çıkar


ABD’nin, Kudüs’ün İsrail’in başkenti olduğuna dair karar almasından hemen sonra Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın karara reaksiyon gösteren tek devlet adamı olduğuna dikkat çeken Alman gazeteci Hecht-Galinski, İİT ülkeleri tarafından Müslümanlara birlik ve beraberlik mesajı verildiği takdirde 1,5 milyar nüfusu olan İslam dünyasının süper bir güç olabileceğine değindi. 
    

Almanya Yahudi Merkez Konseyi eski başkanı Heinz-Galinski’nin kızı gazeteci Evelyn Hecht-Galinski, ABD Başkanı Donald Trump tarafından alınan Kudüs’ün İsrail’in başkenti olduğuna dair kararı, bu kararın alınmasından sonraki süreçte yaşananları, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın karardan sonraki girişimleri hakkında görüşlerini belirtti. 
    

Hecht-Galinski, “ABD Başkanı Trump tarafından alınan Kudüs kararı uluslararası hukuka aykırı olduğundan dolayı Avrupa Devletleri, bu kararın arkasında durmamalıdır. Trump tarafından alınan ve son derece provoke edici kararın ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından gösterilen tepki ise haklı olmanın çok ötesindeydi. ABD Başkanı Trump tarafından alınan Kudüs kararı, dünya genelinde eleştirilse de herhangi bir sonuç elde edilemedi. Kudüs kararının hemen ardından tepki veren tek devlet adamı ise Cumhurbaşkanı Erdoğan oldu.” şeklinde konuştu. 
    

1,5 Milyarlık İslam Dünyası Süper Güç Olabilir
    

Hecht-Galinski, konu ile ilgili görüşlerini şöyle sürdürdü;
    

“Kudüs’ün kaderini tek başına ABD’nin belirleyemeyeceğine yönelik tepki gösteren Cumhurbaşkanı Erdoğan, gösterdiği reaksiyonda sonuna kadar haklıydı. Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından gösterilen bu haklı tepkinin İslam ülkeleri tarafından desteklenmesi gerekir. ABD Başkanı Trump tarafından alınan Kudüs kararına tepki veren 57 İİT üyesi İslam Devletleri, kendi içlerinde kavgaya tutuştuğu ve ihtilaflara düştüğü sürece Batı’nın tutumu ve Yahudi Devletinin eli daha da güçlü olacaktır. Bu zararlı olduğu gibi Filistin içinde felaket anlamına gelmektedir. İİT ülkeleri, birbirleriyle kavga etmek yerine uyum içerisinde olarak Müslüman alemine birlik ve beraberlik mesajı verirlerse ortaya dünya çapında süper bir güç çıkabilir.”   

About

Check Also

Tayland’da Mahsur Kalan 12 Çocuk ve Antrenörleri İçin Oksijen Kritik Seviyede

Tayland’da 12 çocuk ve antrenörleri birlikte girdikleri mağarada mahsur kalmış ve ancak 9 gün sonra …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir