Cumartesi , Ağustos 4 2018

NATO’dan Türkiye’ye Afrin Desteği


Afrin’de devam eden Zeytin Dalı operasyonu hakkında pek çok ülkeden açıklama gelirken, NATO Genel Sekreter Yardımcısı olan Rose Gottemoeller de bir açıklama yaptı ve bu operasyonda Türkiye ile birlikte çalışılacağını dile getirdi. İşte detaylar…

Türk Silahlı Kuvvetleri’nin Afrin’de bulunan PYD/PKK terör örgütünü temizlemek için başlattığı Zeytin Dalı operasyonuna kararlı bir şekilde devam ederken, pek çok ülke de bu operasyon konusunda bazı açıklamalarda bulunuyor ve tüm dünya operasyonu seyrediyor. Operasyon ise aralıksız bir şekilde devam ederken NATO Genel Sekreter Yardımcısı olan Rose Gottemoeller, sürpriz bir açıklama yaptı ve bu operasyonda Türkiye’ye destek verdiklerini belirtti. 

KORKUNÇ BİR TERCİH VAR 

NATO’nun Zeytin Dalı operasyonunun başladığı ilk günden bu yana Türkiye’nin güvenlik endişesi olduğunu söylediğini belirten NATO Genel Sekreter Yardımcısı olan Rose Gottemoeller, saldırıların büyüklüğünün ve sayısının dikkate alındığında Türkiye’nin bu zamana kadar terörle en çok mücadele eden ülke olduğunun altını çizdi.

Son yıllarda bu saldırıların giderek azaldığını ancak hala daha korkunç bir tehdidin var olduğuna da dikkat çeken NATO Genel Sekreter Yardımcısı olan Rose Gottemoeller, yaşanılabilecek bütün güvenlik endişelerine karşı Türkiye ile birlikte çalışacaklarını söyledi ve NATO’nun Türkiye’ye destek olduğunu açıkça belirtti. Bunun yanı sıra NATO Genel Sekreter Yardımcısı olan Rose Gottemoeller, Tüm güvenlik endişelerine karşı Türkiye’yle birlikte çalışacağız. Türkiye’nin talep ve ihtiyaçlarına göre birlikte çalışmaya devam edeceğiz.” dedi. 

About

Check Also

Tayland’da Mahsur Kalan 12 Çocuk ve Antrenörleri İçin Oksijen Kritik Seviyede

Tayland’da 12 çocuk ve antrenörleri birlikte girdikleri mağarada mahsur kalmış ve ancak 9 gün sonra …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir