Pazartesi , Haziran 25 2018

NATO’ya Sert Eleştiri! “FETÖ’nün Yöntemlerine Benzer Bir Yöntem”


Avrupa Birliği Bakanı Ömer Çelik, NATO’nun tatbikatında yapılanlara ilişkin sert açıklamalarda bulundu ve yapılanların FETÖ’nün yöntemleriyle benzer bir yöntem olduğunu söyledi. İşte detaylar…

Avrupa Birliği Bakanı Ömer Çelik, 9. Uluslararası Halifax Güvenlik Forumu’nda gazetecilere açıklamalarda bulundu. Özellikle NATO tatbikatında Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın ve Mustafa Kemal Atatürk’ün resimlerinin düşman tablosuna koyulmasını sert bir şekilde eleştiren Çelik, her seferinde özür dilendiğini ancak bunun affedilemeyeceğini ve kabul edilemeyeceğini söyledi. Bunu yapan şahsın NATO’dan uzaklaştırıldığını da hatırlatan AB Bakanı Ömer Çelik, bunu yapan kişinin NATO’nun tatbikatından da gönderildiğini ama bununla sınırlı kalınmaması gerektiğini de sözlerine ekledi. 
 

FETÖ’NÜN YÖNTEMLERİNE BENZER YÖNTEM

NATO’nun müttefik ülkelerin güvenliliğinden sağlamaktan yükümlü olduğunu söyleyen AB Bakanı Ömer Çelik, ancak yaptıkları tatbikatın güvenliğini sağlayamadıklarını söyledi ve bu yapılanın FETÖ yöntemleri ile aynı olduğunu dile getirdi. Çelik,  “FETÖ’nün yöntemlerine benzer bir yöntem bu. Araştırılacak, tüm bağlantıları ortaya çıkarılacak. NATO’nun kurucu üyesiyiz, orada önemli bir gücüz. Gereğinin yapılmasını bekliyoruz. Gereği yapılırsa bu özürler somuta dönüşür” ifadelerine yer verdi.    
 

About

Check Also

Bekir Bozdağ Açıkladı! OHAL 3 Ay Daha Uzatılıyor

Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Bekir Bozdağ, Bakanlar Kurulu sonrasında açıklamalarda bulundu ve OHAL’in 3 …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir